Svētdien, 1. decembrī, ar pirmās svecītes iedegšanu adventa vainagā sākās Ziemassvētku gaidīšanas laiks. – Kādas ir Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas jūsu ģimenē – vai adventa vainags ar četrām svecītēm, tāpat dāvaniņas, apsveikuma kartītes utt. ir jau sarūpētas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Maija no Dzelzavas: – Jā, mājās ir adventa vainadziņš, un pirmā svecīte arī iedegta. Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu pastiprina arī pirmais uzsnigušais sniedziņš. Un gan jau sniegs būs arī Ziemassvētkos. Rakstu apsveikuma kartītes, bet apsveikumus rakstu arī WhatsApp.
Madoniete Andra: – Adventa laiks mums ir saistīts ar bērna dzimšanu, līdz ar to tie mums ir īpaši silti svētki. Apsveikuma kartītes gan vairs nesūtām, bet izmantojam mūsdienīgus saziņas līdzekļus. Noteikti būs arī Ziemassvētku eglīte. Ņemot vērā bērnu vēlmes, tiek sarūpētas arī dāvanas.
Madoniete Marija: – Ziemassvētku noskaņa, protams, ir. Mūsu meitiņa ir dzimusi Ziemassvētkos, tā ka tie ir dubultsvētki. Ģimenē ievērojam arī visas katoliskās Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas.
Vairis no Ozoliem: – Esmu tālbraucējs, bet tieši svētdien iebraucu Latvijā, un, protams, mājās iededzām pirmās adventes svecīti. Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies, diemžēl pašos Ziemassvētkos te nebūšu, bet, cerams, vismaz pirms Jaunā gada paspēšu ierasties.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
03.12.2019.