Draudzīgā aicinājuma fonds pirmdien, 25. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā godināja Latvijas labākās vidusskolas, kuru skolēni uzrādījuši augstākos rezultātus centralizētajos eksāmenos.
Vērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē, šogad konkursam nominētas 53 skolas četrās kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Tāpat vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā.
Saskaņā ar rezultātiem lauku vidusskolu grupā dabaszinībās 2. vietu ieguvusi Ērgļu vidusskola.
Pilsētu ģimnāziju grupā augsto 3. vietu ieņem Madonas Valsts ģimnāzija, bet ģimnāziju kopvērtējumā Madonas Valsts ģimnāzija ierindojusies 6. vietā.
Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingu organizēja Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele. Šogad konkurss notika devīto gadu.
Skolu reitingu veido arī Ata Kronvalda fonds, kas izvērtē skolēnu mācību sasniegumus, piedalīšanos un iegūtās vietas mācību olimpiādēs un konkursos. Pašlaik Izglītības ministrijā top jauna izglītības kvalitātes monitoringa sistēma, kas precīzāk sola novērtēt skolēnu sniegumu, kā arī skolas un mācību vidi.
27.11.2019.