Trešdien, kad Madonas novada bibliotēkā uz ikmēneša semināru pulcējās novada bibliotekāri, iestādes vadītāja Imelda Saulīte klātesošos informēja par pagastu bibliotēku akreditācijas rezultātiem.
Visas mūsu novada bibliotēkas ir akreditētas, un akreditācijas rakstu, ko parakstījis kultūras ministrs Nauris Puntulis, saņēma šo iestāžu pārstāvji.
– Bibliotēku akreditācija pirmo reizi šogad notika attālināti, – „Staram" pastāstīja Kalsnavas pagasta bibliotēkas vadītāja Iluta Puzāne. – Bija jāgatavo dokumentācija, katras bibliotēkas prezentācija, un 3. jūnijā Madonā notika intervijas. Komisija izskatīja iesūtīto dokumentu mapi, notika saruna par aktuālām tēmām – attālināto piekļuvi bibliotēkas katalogam, tāpat citiem resursiem.
Jautāta, vai pagastu bibliotēku pastāvēšana atsevišķās vietās nav apdraudēta, bibliotēkas vadītāja teica: – Mūs nevar iznīcināt, jo, piemēram, Kalsnavā ir tikai viena publiskā bibliotēka. Līdzīgi ir daudzos novada pagastos. Pašvaldībās, kur ir divas bibliotēkas, tā arī nav greznība, bet pamatvajadzība. Bibliotēka ir socializācijas vieta, kur cilvēki parāda, ka vēl ir dzīvi, bibliotēkā viņi veic maksājumus, saņem uzziņas, bibliotēka ir absolūti nepieciešama.
Jāpiebilst, ka bibliotēku akreditācija notiek reizi piecos gados, šobrīd pagastu bibliotēkām piešķirts vietējās nozīmes bibliotēkas statuss.
15.11.2019.