11. novembrī, Lāčplēša dienā, patriotisma mirkļi iecerēti visā Latvijā.
Ik gadu Lāčplēša dienā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot vēsturisko notikumu, Lāčplēša dienā godinām Latvijas brīvības cīnītājus.
Madonā patriotisma caurvītas aktivitātes Lāčplēša dienā jau daudzus gadus organizē Grāmatu draugu biedrība. Tās vadītāja Beāte Ozoliņa informē, ka pulksten 10 kopā ar Madonas bērnu un jauniešu centra pārstāvjiem dosies nolikt ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Jāņa Baumaņa atdusas vietā Grostonas kapos. Skolotājas Daces Ādamsones vadībā pulciņa bērni ir iestudējuši dzejas lasījumus, ar mūzikas pavadījumu viņiem pievienosies skolotājs Artūrs Grandāns. Pēc tam BJC bērni nesīs dzejas sveicienu „Straupes" veikalā, savukārt PII „Kastanītis" audzēkņi pulksten 13 muzikālu sveicienu nesīs vairākās iestādēs Poruka ielā. Pulksten 16 pie J. Norviļa Madonas mūzikas skolas sāksies neliels koncerts, kurā uzstāsies dziesminieks Edgars Šubrovskis, bet stipras tautasdziesmas lasīs Beāte Ozoliņa un Tekla Reinika, tāpat Ļaudonas mazpulka dalībnieki. Kā allaž, cilvēki ir aicināti aizdegt svecītes Poruka ielā.
08.11.2019.