15. novembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jauna izstāžu sezona, ko piepildīs astoņi jauni mākslas projekti.
Visus tos vieno sadarbības, sadraudzēšanās un draudzības vadmotīvs.
Draudzība vienoja Marku Rotko un seru Teriju Frostu (Lielbritānija), ko apliecina abu ģimeņu savstarpējie apmeklējumi Lielbritānijā un ASV, tālab sera Terija Frosta izstāde Rotko centrā nav nejaušība. Pleca izjūta un radošā gara uzturēšana ir vadmotīvs spēcīgai Latvijas mākslinieku ģimenei – Kurzemniekiem: Vinetai, Agnesei, Andrai un Gatim, kuru darbu kopums ieguvis apzīmējumu „Sinerģija". Apliecinot ilgtermiņa draudzību, jau trešo reizi Rotko centrā būs skatāma izstāde no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Šoreiz projekts „Jūgendstils" aizsauc skatītājus 20. gadsimta sākumā, tērpos un aksesuāros iezīmējot noteicošo sabiedrībā. Pateicoties sadarbībai ar muzeju „Rīgas Jūgendstila centrs" un Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju, ekspozīciju papildinās tā laika mēbeles un interjera priekšmeti. Sadraudzēšanās ar dabu nav sveša naivās mākslas pārstāvim Latvijas mākslas telpā Filipam Šalājevam, kura darbi tiks piedāvāti projektā „Animālija".
Sadraudzēšanās ar mālu ietonēs izcilā Latgales podnieka Evalda Vasilevska izstādi „Māla sajūtas", atklājot viņa meistarību un ierādot goda vietu plašajā keramikas mākslas telpā. Spoža un dekoratīva būs Violetas Jātnieces keramikas izstāde „Vakar. Aizvakar. Šodien".
Izcils sadarbības piemērs ir mākslinieces Valdas Podkalnes izlolotais projekts „Ideju kolekcijas. 1993-2018", kas apvieno mākslinieku paaudzes un veido tiltu starp dažādu mediju māksliniekiem. Šis projekts savu pirmizrādi piedzīvoja Rīgas Porcelāna muzejā, un nu adaptētā veidā tas būs skatāms Rotko centra telpās.
Izstādes projektā „Labā roka" gleznotāja Rasa Jansone skatītājus iepazīstinās ar pēdējos gados radītajām darbu kopām.
05.11.2019.