Partiju „Saskaņa" turpmāk vadīs politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs. Tā sestdien, 26. oktobrī, lēma kongresa delegāti. Par J. Urbanoviču partijas valdes priekšsēdētāja amatā nobalsoja 218 kongresa delegāti.
Ņemot vērā, ka ilggadējais partijas vadītājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs iepriekš atsaucis savu kandidatūru uz partijas vadītāja amatu, uz partijas priekšsēdētāja amatu, kā ziņo aģentūra LETA, kandidēja trīs cilvēki – Jānis Urbanovičs, Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais parlamentārietis Andris Morozovs.
V. Dombrovskis balsojumā saņēma 49 balsis, bet par A. Morozovu nobalsoja 18 kongresa delegāti.
J. Urbanovičs solīja strādāt pie komandas gara atjaunošanas partijā, veicinot visu līmeņu biedru savstarpējās komunikācijas uzlabošanos. Politiķis vēlētos atgriezties pie partijā kādreiz piekoptajām vērtībām.
Jaunievēlētais partijas valdes priekšsēdētājs J. Urbanovičs atzina, ka partija piedzīvo problēmas dažādās jomās, piebilstot, ka partijai patlaban nākas maksāt par to, ka ilgu laiku tai bija izdevīgi attīstīt viena spilgta, populāra līdera kultu. J. Urbanovičs uzsvēra, ka partijas vadību gatavs uzņemties tikai uz diviem gadiem, cerot, ka šajā laika posmā izdosies attīstīt jaunu partijas līderu paaudzi.
Pretēji iepriekš noteiktajam partijas priekšsēdētāju ievēlēt aizklāti „Saskaņas" priekšsēdētājs kongresā sestdien tomēr tika vēlēts atklātā balsojumā.
29.10.2019.