Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vislatvijas „Spietam” – 30. gadskārta

ANITA KĻAVIŅA, „Spieta" vadītāja Madonas novadā

Autors • 22.10.2019.

Burtu lielums

Vislatvijas „Spieta" aizsācēja Inga Logina (Utena) atzīst, ka muzicējošo ģimeņu „Spiets" 80. gados radās kā neobligāta kustība, taču absolūti negaidīti tā kļuva par tādu kopābūšanu, kurā ģimenes atguva pašvērtības apziņu, kas iepriekšējā laikmetā tika apzināti lauzta.

Pirmais „Spieta" raidījums televīzijas ekrānos bija skatāms 1988. gada nogalē, un tolaik televīzijas raidījumu reitingu tabulā tas ierindojās 2. vietā pēc „Panorāmas".
1988. gada 19. novembrī Cēsu novadā notika pirmais „Spieta" salidojums, tajā piedalījās arī divas ģimenes no Madonas puses (Gavari-Noviki, Kļaviņi).
Tolaik ik nedēļas nogali muzicējošās ģimenes pulcējās 12-15 „Spietos" dažādās Latvijas malās. Atzīmējot šo notikumu, Madonā tapis dokumentāls videostāsts „Dziesmu Spietam" – 30", kura režisore ir Anita Kļaviņa, montāžas autors Kārlis Kumsārs. Madonas spietotāji piedalījās ikgadējos Latvijas „Spieta" salidojumos, bet pirmais Madonas novada dziedošo un muzicējošo ģimeņu saiets notika 1991. gadā.
Videostāsts vēstīs par Madonas novada „Spieta" aktivitātēm pie mums un visā Latvijā. Tā būs atkalredzēšanās ar draugiem pašu mājās, draugiem no citiem novadiem, akcentējot mūsu visu patiesās ģimeniskās vērtības. Skatoties koncertu fragmentus, skatītājiem Madonas kultūras namā būs dota iespēja redzēt arī Jānim Streičam un Olgai Dreģei veltītā koncertuzveduma daļēju ierakstu (tā būs dāvana tiem, kuriem nebija iespējas klātienē redzēt šo pasākumu). Kadros no skatītāju zāles varēsim ieraudzīt sevi un atcerēties klausītāju un muzicējošo ģimeņu īpašos kopības mirkļus… dzirdēsim intervijas ar skatītājiem un muzicējošajām ģimenēm, kā arī vērosim kadrus no Vidzemes TV sižetiem.
Sirsnīgs paldies par atbalstu videostāsta tapšanā Madonas novada pašvaldībai.
Dokumentālā videostāsta garums ir 1 stunda 50 minūtes. Pasākumā jūs gaidīs arī „Spieta" izstāde, priekšnesumi klātienē un citas aktivitātes. Tie būs mūsu kopīgi svētki. Uz jauku atkalredzēšanos!
Pasākums ir bez maksas, ieejas kartes var izņemt kultūras nama kasē un visās „Biļešu paradīzes" kasēs.


23.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px