Šahs – šī skaistā, sarežģītā un interesantā galda spēle pasaules tautām pazīstama jau gadu tūkstošiem. To augstā cieņā tur visās zemeslodes malās – gan lieli un mazi, gan veci un jauni. Bet dažās Kaukāza valstīs tas ir pat skolās kā mācību priekšmets.
Madonas novadā šahs nonācis pabērna lomā. Pēdējā desmitgadē medaļu izcīņa notikusi vien dažas reizes pie minimāla dalībnieku skaita. Vajadzīgi organizatori, tiesneši, inventārs, telpas; jā, arī laiks. Vieglāk jau iztikt bez visa tā un nepiepūlēt galvu. Bet vai savulaik aktīvi nebija arī madonieši – Ingrīda Vanaga, Ilgonis Bertholds, Harijs Vanags, Leonīds Veselovs… Nenogurdināmais fanātiķis Leonīds Kreilis jau viņsaulē, un viņa perspektīvi audzinātā jaunatne palika "pusratā". Bet lubānietis Māris Auziņš "korespondencē" nokļuva līdz sporta meistaram. Pašlaik mūsmājās atrodami tikai divi entuziasti un organizatori, kuri abi joprojām saglabā "sportisko formu", – madonieši Ilze Priedīte un Rudolfs Kalniņš. Pēc gada pārtraukuma viņi noorganizēja entuziastu kopā sanākšanu draudzības turnīrā pagājušajā sestdienā.
Pats par sevi saprotams, ka visus pretiniekus pārspēja šaha un dambretes vecmeistars Rudolfs. Viņam ar labu sniegumu sekoja Ilze, apsteigdama Madonas senioru jauktā kora "Mantojums" dziedātājus Intu Krūmiņu un Mārtiņu Šulmani, kā arī bērzaunieti Matīsu Grahoļski. Kopīgi tika nolemts nākamreiz pulcēties Madonā, Valdemāra bulvārī 18, vēl oktobrī – 30. datumā no pulksten 15. Varbūt vēl "atradīsies" kādi šīs aizraujošās spēles entuziasti, kuri vēlēsies pārbaudīt "savu varēšanu" un vēlmi uzspēlēt. Gaidīts tiek jebkurš!
23.10.2019.