Pie Madonas novada domes ēkas patlaban norit būvdarbi – tiek sakārtota uzbrauktuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un māmiņām ar ratiņiem, lai atvieglotu nokļūšanu domes ēkā, kā arī uzlabo ieejas kāpņu stāvokli.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris norāda, ka darbi norit pašvaldības izstrādāta projekta ietvaros, un tā mērķis ir veikt remontdarbus un nelielu pārbūvi, lai sakārtotu ēkas ieeju un Saieta laukumu.
– Pašlaik galvenie darbi ir saistīti ar uzbrauktuves pārbūvi un kāpņu pakāpienu nomaiņu. Diemžēl esošā uzbrauktuve neatbilda normatīvajiem aktiem, līdz ar to tā tiek pārbūvēta. Savukārt kāpnēm jau bija sākušas drupt plāksnes, kas apgrūtināja pārvietošanos pa tām. Nebija arī margu. Līdz šim, lai izmantotu uzbrauktuvi, iedzīvotājiem bija jāmēro garāks ceļš, bet tagad uzbrauktuve būs jau pie ieejas. Projekta ietvaros šīs lietas tiek sakārtotas. Bet šie darbi ir tikai neliela daļa no iecerētā. Labiekārtošanas nolūkos ir paredzēts sakārtot atbalsta sienu starp laukumu un domes ēku, nedaudz – trotuārus, lietusūdens notecēšanu, kā arī laika gaitā – strūklaku un lielās kāpnes. Līdz šim lielās kāpnes ir tikai pielabotas, lielāki remontdarbi nav veikti, un līdz ar to tās ir kritiskā stāvoklī. Mēģināsim projektēt visa laukuma izbūvi. Vietām ir izdrupis un nosēdies bruģis, jāmeklē risinājums arī plāksnēm, kuras, īpaši ziemā, ir ļoti slidenas, jau līdz šim cilvēki ir guvuši traumas. Ziemā ir problemātiski uzturēt laukumu kārtībā, jo bruģis un plāksnes neatrodas vienā līmenī. Jāpārbūvē arī strūklaka, jo pašlaik tās uzturēšanas izmaksas ir ļoti augstas. Katru pavasari tiek atjaunots strūklakas krāsojums, nepieciešams bieži mainīt ūdeni, mazgāt vismaz divas reizes mēnesī. Uzturēšanas, remontdarbu un uzkopšanas izmaksas ir apmēram 10-15 tūkstoši eiro gadā. Ir jāpārdomā, kā samazināt izmaksas, bet lai rezultāts saglabātos ilgstoši. Apkārtējās vides ietekmē – putekļi, ziedputekšņi, koku lapas – strūklakas sūkņi nespēj pildīt funkciju, nepieciešami remontdarbi. Ieplānots uzlabot arī puķudobes. Šogad ir jāpaveic jau iesāktais, lai turpmāk varētu uzsākt pārējos ar labiekārtošanu saistītos darbus, – uzsver Guntis Ķeveris.
Taču novada domes ēkas ieejas sakārtošana nav vienīgais darbs, kas norit pilsētā. Joprojām tiek īstenoti vairāki projekti.
– Veiksmīgi tiek strādāts Valmieras ielā, kur uz trotuāriem tiek klāts bruģa segums. Noslēgumam tuvojas siltumtīklu izbūve. Darbi norit arī plānotajā Madonas Valsts ģimnāzijas ēkā. Bet paralēli lielāku projektu īstenošanai notiek arī ikdienišķie pilsētas uzturēšanas darbi. Viens no aktuālākajiem – lapu kasīšana, teritorijas sakopšana. Diemžēl trūkst darba resursu. Štatā ir desmit cilvēku, kas ikdienā strādā, lai pilsēta tiktu sakopta, uzturēta tīrība, bet teritorija ir pietiekami liela, darbu netrūkst, līdz ar to viss nenotiek tik ātri, kā varētu gribēt. Agrāk liels atbalsts bija Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātie pagaidu algotie darbinieki, šobrīd viņu ir maz. Diemžēl darbu ietekmē arī laikapstākļi, bet nevienā brīdī darbs netiek apturēts, un darbinieki strādā. Ja viss neizdosies šajā rudenī, darbs tiks turpināts pavasarī, – pastāsta pilsētas pārvaldnieks. – Neraugoties uz to, ka vēl ir tikai rudens, jau laikus gatavojamies arī ziemas sezonai. Atskatoties uz pēdējiem gadiem – pirmais sniegs uzsnieg jau oktobra beigās, tāpēc ir jābūt gataviem. Tehnika ir sagatavota – lāpstas, mašīnas, kaisītāji. Sāls ir iepirkts, lai ziema nepārsteidz.
AGRA VECKALNIŅA foto
22.10.2019.