Sestdien, 19. oktobrī, Skonto hallē Rīgā notiks ikgadējais starpkonfesionālais pasākums – Tautas lūgšanu sapulce "Dievs, svētī Latviju!".
Pasākumā aicināti piedalīties visu Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji, garīdznieki un ikviens ticīgs cilvēks.
Atbalsta konfesiju līderi
Savu dalību Tautas lūgšanu sapulcē ar lūgšanu un uzrunu ir apstiprinājuši Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, Baptistu draudžu savienības bīskapa Kaspara Šterna pārstāvis un citu konfesiju līderi.
Pasākumam ir vairāki mērķi – izaugsme katras konfesijas un draudzes ietvaros, kopīga vienota lūgšana, kā arī balss jeb iestāšanās par kristīgām vērtībām mūsu valstī. Kā zināms, kopīgai lūgšanai, kurā vienojas visas Latvijas kristīgās konfesijas, ir neizmērojams spēks un ietekme.
Mēģinājumi apvieno koristus
Intensīvs un radošs darbs, gatavojoties Tautas lūgšanu sapulcei "Dievs, svētī Latviju!" un tās muzikālajai daļai, notiek jau vairāk nekā mēnesi. Katru nedēļu mūziķi un dziedātāji pulcējas uz kopīgiem mēģinājumiem, kuros draudzīgā un darbīgā atmosfērā iestudē izvēlēto repertuāru. Mēģinājumu procesā iespējams piedzīvot īpaši aizkustinošus mirkļus, jo dziesma visos laikos bijis sevišķs un vienojošs pavediens, kas palīdzējis latviešu tautai un saturējis to kopā grūtos laikos. Arī šajā Lūgšanu sapulcē vairāku simtu liels koris vienosies kopīgās dziesmās, slavējot un pielūdzot Dievu un iestājoties par savas tautas un zemes Dieva svētītu nākotni.
Motivācija būt klāt
Kāpēc jāpiedalās Tautas lūgšanu sapulcē? Jānis Pujats, Romas katoļu baznīcas kardināls: "Lai viss mežs būtu zaļš, pietiek, lai katrs koks ir zaļš – ja katrs dzīvos saskaņā ar Dieva baušļiem, svētīta būs visa Latvija." Andris Kravalis, Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps: "Atbildībai ir nepieciešama tikšanās; kad kopā priecājamies cits par citu, tad seko Dieva svētība." Krists Kalniņš, Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs: "Mums ir drosmīgi jāpastāv par savām vērtībām, esam kristieši un jābūt tādiem šī vārda tiešajā nozīmē." Ivars Graudiņš, Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju samita "Gaiziņš" organizētājs: "Mēs rādām piemēru valstij un politiķiem – ka kopā sanāk gan krievi, gan latvieši, ka mīl cits citu."
Kaspars Šterns, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps: "Lai Latvijā būtu cilvēki, kas uzņemas atbildību par savām ģimenēm, lai bērni dzīvo ģimenēs, nevis institūcijās." Elmārs Pļaviņš, Latvijas Bruņoto spēku virskapelāns: "Jācīnās, lai neatņem mūsu vērtības un caur to arī mūsu nākotni; mums jācīnās par savu valsti."
Arī novadnieki ir klātesoši
19. oktobrī uz Skonto halli aicināti interesenti no visas Latvijas. Tiem, kas paliks mājās, tāpat kā pērn būs iespēja Tautas lūgšanu forumam sekot līdzi televīzijā.
– Pagājušajā gadā Tautas lūgšanu sapulci Skonto hallē vērojām kopā ar priesteri Rihardu Rasnaci, – laikrakstam vēsta Kristiāna Dāvida pamatskolas pārstāve Juta Strazdiņa. – Piedzīvotais lūgšanu spēks un kristiešu vienotība pārsteidza un deva apstiprinājumu tam, cik svarīga ir kopīga iestāšanās par kristīgām vērtībām garīgi saplosītajā un daudzu cilvēku pamestajā Latvijā. Šogad Tautas lūgšanu foruma kopkorī piedalīsies arī mūsu skolas audzēkne Viktorija. Viņa jau bijusi divos kora kopmēģinājumos Rīgā un repertuāru nostiprina uz vietas kopā ar mūsu skolas skolotāju Raimondu Lapkašu. Mēs ticam Dieva svētītai Latvijai, bet tā visiem kopā ir jāizlūdz, jāizcīna!
Pozitīvas atsauksmes
Rudenīgajā 28. septembra dienā Rīgā izskanēja pirmais kopīgais kora mēģinājums. 12. oktobrī mēģinājums koristiem, gatavojot slavas un pielūgsmes dziesmas starpkonfesionālai Tautas lūgšanu sapulcei "Dievs, svētī Latviju!", ritēja kopā ar profesionāliem mūziķiem un solistiem. Dziedātāji no dažādām Latvijas kristīgajām draudzēm mēģinājumā pavadīja vairākas stundas, diriģentes Lindas Naudiņas pavadībā apgūstot iedvesmas pilnu repertuāru. Tajā iekļautas deviņas dziesmas latviešu un pāris krievu valodā. Radošā un gaišā atmosfērā tika veikts intensīvs darbs, lai koris vienotībā slavētu Dievu un četras balsis (soprāni, alti, tenori, basi) skanētu kā viena.
– Piedalīties Tautas lūgšanu sapulces kopkorī mūs uzaicināja priesteris Pāvils Kamola, – atceras Madonas katoļu draudzes pārstāve Ināra Caune. – Jau pirmajā mēģinājumā sapratām, cik brīnišķīgs ir repertuārs un cik iedvesmojoši ar kopkori strādā diriģente Linda Naudiņa. Atpakaļceļā uz Madonu bijām tik enerģijas pārpilni, ka draudzes busiņā visi dziedājām slavēšanas dziesmas līdz pat Madonai. Prieks, ka mūsu jaunākā līdzbraucēja – Viktorija – pēc šīs pieredzes iesaistījusies draudzes korī.
Ikviens klātesošais varēja just slavas dziesmu spēku un piedzīvot prieka trīsas, kopīgi dziedot dzīvības vārdus par mūsu zemi un tautu. Mēs ticam Dieva svētītai Latvijai!
15.10.2019.