Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ministrija atsakās no PET pudelēm

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 24.09.2019.

Ministrija atsakās no PET pudelēm
Burtu lielums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), attīstot videi draudzīgu un „zaļāku" darbavietu, īstenojusi jaunu dzeramā ūdens risinājumu ministrijā, atsakoties no PET pudelēm, plašsaziņas līdzekļus informē VARAM sabiedrisko attiecību nodaļa.

Turpmāk ministrijas darbinieki dzeramo ūdeni varēs pildīt jaunākās paaudzes ūdens padeves iekārtās, kas pieslēgtas pilsētas ūdensvadam. VARAM aicina arī citas valsts pārvaldes iestādes veicināt videi draudzīgu dzeramā ūdens risinājuma ieviešanu.

Trešdien, 18. septembrī, pulksten 12 ministrs Juris Pūce atklāja jaunā dzeramā ūdens risinājumu, un ministrijas darbinieki saņēma vairākkārtlietojamas ūdens pudeles dzeramā ūdens lietošanai ikdienā. Turpmāk ministrijā nedz ikdienā, nedz īpašos gadījumos, piemēram, konferencēs vai sapulcēs, plastmasas trauki izmantoti netiks.
Ministrs Juris Pūce uzskata, ka tieši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai jākļūst par piemēru, kā veidot videi draudzīgu vidi. Šī iniciatīva tikusi uzņemta ar lielu atsaucību, kas apliecina zaļi domājošu ideju atbalstīšanu ikvienā ministrijas departamentā.
– Mēs aicinām īpaši valsts pārvaldi sekot šim piemēram un atteikties no PET plastmasas izmantošanas, – uzsvēris ministrs.
Jāpiebilst, ka, īstenojot jauno dzeramā ūdens risinājumu un atsakoties no PET pudelēm visās ministrijas ēkās, VARAM sekmē arī Eiropas Savienības mērķu izpildi, ierobežojot plastmasas atkritumu nonākšanu jūrā. Tāpat ar šo soli daļēji tiek nodrošināta Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plānā laika posmam līdz 2030. gadam iekļautā pasākuma „Veicināt bezmaksas brīvi piekļūstama dzeramā ūdens pieejamību publiskās vietās (stacijās, autoostās, peldvietās, parkos, veikalos u. c.), kā arī valsts un pašvaldību iestādēs" ieviešana.
Ministrija aicina arī citas valsts pārvaldes iestādes veicināt videi draudzīgu dzeramā ūdens risinājuma ieviešanu iestādēs, kā arī darba organizēšanu. Piemēram, otrreizēji izmantot pēc iespējas vairāk resursu – neizmantot vienreizlietojamos traukus ikdienā, kā arī atkārtotai izmantošanai vārdu kartes un lentes, ja tādas pasākumā nepieciešamas, un izmantot digitālos risinājumus informācijas nodošanai.
Dzeramā ūdens risinājums ministrijā ieviests, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam.


25.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px