Madonas novada dome kārtējā sēdē 29. augustā, izskatot sporta veterānu kluba „Madona" iesniegumu, nolēma piešķirt 540 eiro finansējumu Madonas novada komandas finansiālajam atbalstam no Madonas novada pašvaldības nesadalītajiem līdzekļiem 2019. gada budžetā.
Madonas novada pašvaldība šāgada 20. augustā saņēma sporta veterānu kluba „Madona" iesniegumu ar lūgumu finansiāli atbalstīt Madonas novada komandu dalībai pasaules čempionātā volejbolā veterāniem 55+ grupā. Kluba prezidents, Madonas novada domes deputāts Valentīns Rakstiņš informēja, ka pasaules volejbola čempionāts veterāniem notiks Puckā (Polija) no 10. līdz 15. septembrim, kā arī plašāk raksturoja veterānu kustību Madonas novadā.
– Šogad notiek jau 56. sporta spēles, tas nozīmē, ka veterāni sacensībās piedalās jau 56. gadu. Veterānu sports sākas sievietēm no 30 gadiem, vīriešiem – no 35 gadiem līdz 90+. Tā ir ļoti liela sabiedrības daļa, kas piedalās dažādās sacensībās veterāniem. Šogad sporta spēlēs startē 70 pašvaldības un septiņi sporta klubi. Pašvaldības var arī apvienoties, veidojot vienu komandu, kā to, piemēram, dara Madona, Lubāna, Cesvaine. Viss notiek trijās grupās – lielās pilsētas, bet pārējie var izvēlēties, kurā grupā startēt – sešos vai deviņos sporta veidos. Madona savā grupā šogad palika otrā, uzvarēja Līvāni, bet absolūtajā vērtējumā esam pirmajā sešniekā aiz Rīgas, Daugavpils, Līvāniem, Valmieras un Bauskas. Domāju, ka tas ir labs rezultāts, turklāt no sešām ieskaitēm četras dod volejbols, kā arī slēpošana un riteņbraukšana. Absolūtajā vērtējumā obligāti vēl ir jābūt vieglatlētikai, kur neesam tik stipri, citādi vieta kopvērtējumā būtu augstāka. Mums reizēm pārmet, ka izlietojām lielu daļu no veterānu sporta atbalstam paredzētā finansējuma, bet, nepiedaloties sacensībās, nav reāli kaut ko sasniegt, – atbalstīt komandas dalību pasaules čempionātā volejbolā aicināja Valentīns Rakstiņš, piebilstot, ka dažās pašvaldībās tiek algots darbinieks, kas kūrē veterānu sportu, bet Madonas novadā tas notiek sabiedriskā kārtā.
– Ja gribam, lai cilvēki būtu veselāki, veterānu sports ir jāatbalsta, ja ne – tad jārēķinās, ka regulāri būs jāapmeklē aptiekas, – sacīja Valentīns Rakstiņš.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Miķelsons uzsvēra, ka tas ir tikai apsveicami, ka tik aktīvi darbojas veterānu klubs un daudzi iesaistās fiziskās aktivitātēs, tāpēc par atbalstu šaubu neesot. Tādās domās, balsojot „par", bija arī pārējie domes deputāti.
25.09.2019.