Vasarīgi saulainās, bet rudenīgi dzestrās ceturtdienas, 19. septembra, pievakarē Madonas novada bibliotēkā kopā sanāca dzejas cienītāji, lai vienotos kopīgā Dzejas stundā un Madonā radītu dzejas svētkus.
Dzejas stundu atklāja svētku organizatore Sarmīte Radiņa un autors Andris Akmentiņš, skandējot dziesmas un lasot savu sarakstīto dzeju.
Sākotnēji Dzejas dienā bija iecerēts Madonā izgodāt šā gada jubilāru, novadnieku, dzejnieku Leonu Briedi, bet autoram veselības problēmu dēļ dalību pasākumā nācās atcelt.
Dzejas svētkos visi pasākuma apmeklētāji Leonam Briedim sūtīja laba vēlējumus, nolasot viņa dzejoli, ko izvēlējās no "dzejas grozā" apkopotajām grāmatām. Dzejas stundu papildināja R. Blaumaņa Madonas Tautas teātra aktieri, kas skandēja Leona Brieža dzeju, dodot iespēju mazliet ielūkoties decembrī paredzētajā Leona Brieža jubilejas pasākumā, kas notiks Madonas kultūras namā.
Dzejas svētku noslēgumā – brīvajā mikrofonā – vārds tika dots rakstošajiem autoriem, kuri vēlējās padalīties ar savām emocijām, kas ieliktas dzejas rindās.
Sagatavoja INESE ELSIŅA
24.09.2019.