Mākslinieka Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās 20. septembrī pulksten 16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona – veltījums glezniecībai.
Sešos izstāžu projektos septembrī un oktobrī var skatīt profesionāļu izlolotu veikumu. Kā rudens paklājs – raibs, krāsains un dzīvesgudrs – ir Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstādes projekts „Mūžs". Katrs darbs izstādē izstrāvo mākslinieka lielo gara un dzīves gudrību, vienkāršību un cilvēcību. Līdzās spilgta, bet nosvērta ir Erdmute Blaha (Vācija) izstādē „Kompozīcijas. Atbildēt tumsai". Gleznotāja Anita Meldere, viena no ekspresiju glezniecības pamatlicējām Latvijā, savā jubilejas izstādē „Es esmu" piedāvā aplūkot jaunāko darbu veikumu.
Izstāžu kopumu kuplina Lietuvas mākslas projekts „X: Atmiņa", kā arī gleznotāja un filantropa Basil Alkazzi (Monako) izstāde „Nepārtraukta Odiseja…".
Dzīves ritumu un laiku savās kompozīcijās apcer mākslinieku apvienība DaDim no Krievijas izstādē „Smilšu graudi un tukšums". Izstādē tiek vilktas paralēles ar dažādu kultūru mantojumu un dzīves jēgas apceri, ieraugot arī sasaisti ar Marku Rotko.
Marks Rotko ir iedvesmojies un iedvesmo daudzus, māksliniekiem ir sava veida garīgais mentors.
Jaunās izstāžu sezonas izstādes apmeklētājiem pieejamas līdz 3. novembrim.
20. septembrī, izstāžu sezonas svinīgās atklāšanas laikā, apmeklētāji var skatīt jaunatklātās izstādes bez maksas.
13.09.2019.