Projekta „BabyBox" glābējsilītēs desmit gadu laikā Latvijā nonākuši 46 jaundzimušie, ziņo aģentūra LETA.
Projekta pārstāve Jana Juste aģentūrai norādījusi, ka lielākā daļa atstāto bērnu ir atraduši savu vietu mīlošās ģimenēs, bet divi no bērniem atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs.
Viņa atgādināja, ka glābējsilīte sniedz iespēju izdzīvot un dzīvot bērnam, kura bioloģiskie vecāki nevēlas savu mazuli. Glābējsilītes mērķis ir ne tikai izglābt bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem.
Šobrīd Latvijā glābējsilītes darbojas Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Madonā un Valmierā. Reģionālās glābējsilītes tika izveidotas, pateicoties sabiedrības ziedojumiem, Latvijas Bērnu fonda un mecenātu atbalstam. Šo projektu Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija SIA „Divi gani".
Atzīmējot glābējsilītes desmit gadu pastāvēšanu Latvijā, 27. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference „Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019".
Jāpiebilst, ka Latvijā pirmā glābējsilīte tika atklāta 2009. gada 8. septembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Tā jau vairākus gadus darbojas arī pie mums Madonā, kur tās pastāvēšanas laikā ir atstāti divi mazuļi.
27.08.2019.