11. augusts Madonas evaņģēliski luteriskajai draudzei izvērtās par īpašiem svētkiem – Lazdonas baznīcas 215 un baznīcas zvana 95 gadu jubileja.
Svētku dievkalpojumā piedalījās Daugavpils diacēzes bīskaps Einārs Alpe, Cesvaines un Lubānas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Reinis Bikše un mūsu draudzes mācītājs Rolands Pētersons. Šajā reizē īpašu uzmanību veltījām zvanam, jo tas ilgu laiku bija klusējis… Iemesls tam gaužām vienkāršs – tā kā baznīca ir vecākā celtne Madonā, tā laika gaitā ir krietni nolietojusies un baznīcas tornis bija avārijas stāvoklī. Šā gada pavasarī tornī sākās rekonstrukcijas darbi, un tas tika savests kārtībā, līdz ar to zvana balss atkal varēja skanēt. To atzīmējām īpaši – pēc svētku dievkalpojuma svinību dalībnieki tika iepriecināti ar Cēsu baptistu draudzes zvanu ansambļa "Soli Deo Gloria" koncertu "Lai skan Lazdonas baznīcas zvans!". Parasti zvanu skaņas dzirdamas no baznīcas torņa, bet šoreiz tie pieskandināja visu dievnamu.
Koncerts bija kupli apmeklēts. Priekšnesums bija krāsains un daudzveidīgs, klausītāji aizgāja apmierināti, jo koncerts tiešām bija neparasts. Paldies par iespēju to baudīt jāsaka Madonas novada pašvaldības piešķirtajam finansējumam projekta ietvaros.
Lai baznīcas zvans sauc un aicina mosties visus savās sirdīs!
14.08.2019.