Aizvadītajā nedēļā kopienas centra "Baltā ūdensroze" ābeļdārzā norisinājās pirmreizējs pasākums "Andelējam Madonā", ko organizēja Lauma Kuba, Kristīna Gribonika un Sintija Skušķe.
Dzīvojam laikā, kad ļoti ātri tiek sakrātas mantas. Tās joprojām vēl ir ļoti labas, bet diemžēl daudzām drīz vairs netiek rasts pielietojums. Kādā kopienas centra nodarbībā Lauma Kuba dalījās pieredzē, kāpēc nav nepieciešams krāt lietas un kā atbrīvoties no visa liekā. Pēc lekcijas radās doma noorganizēt pasākumu, kurā būtu iespējams atbrīvoties no tā, kas pašu mājās ir kļuvis nevajadzīgs, bet tai pašā laikā kādam citam būtu ļoti nepieciešams.
– Jau iepriekš ar Laumu bijām apspriedušas tēmu par nevajadzīgajām mantām, kuras mājās stāv bez pielietojuma un tikai aizņem vietu. Pēc lekcijas vienojāmies, ka jāorganizē pasākums – andelējam Madonā, lai katrs, kurš vēlas, var nākt gan tirgot, gan iegādāties. Uzreiz tika noteikts arī datums – 24. jūlijs. Pašu spēkiem, bez plašām reklāmām aicinājām un radījām interesi līdzcilvēkos. Tā kā šādu pasākumu organizējām pirmo reizi, nevarējām pat nojaust, vai būs kāda interese, vai ieradīsies pircēji, – pastāstīja viena no organizatorēm Kristīna Gribonika. – Bijām patīkami pārsteigtas, ka pieteicās divdesmit seši tirgotāji. Ieradās gan tepat no Madonas un tuvākajiem novadiem, gan no Gulbenes un Saulkrastiem. Bija arī pircēju interese.
Kā atklāja Kristīna, preču sortiments bija plašs – no rotaslietām līdz pat apģērbam.
– Priecē, ka pārdevēji bija īpaši padomājuši par veidu, kā pircējiem parādīt savu preci, glīti to izkārtojot, norādot izmērus un cenas. Novēroju, ka vairāk bija apģērba, īpaši bērniem. Tika piedāvātas saimniecībā noderīgas lietas, apavi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Arī cenu amplitūda bija visdažādākā.
Jautāta, vai arī turpmāk iedzīvotājiem būs iespējams andelēties tepat Madonā, Lauma Kuba stāstīja: – Tā kā šī bija pirmā reize, manuprāt, veicās ļoti labi. Bija atsaucība un interese. Esam runājušas par iespēju, ka arī turpmāk, laiku pa laikam, varētu organizēt šādus pasākumus. Nākamā andelēšanās notiks 24. augustā jauniešu centrā "Kubs". Tāpat kā iepriekš ir noteikts arī mērķa ziedojums – šoreiz jauniešu centra vajadzībām, iegādājoties nepieciešamās lietas. Laiks gan vēl nav konkretizēts, bet vairāk domājam, ka tā varētu būt rīta puse. Tā kā tuvojas skolas laiks, uzmanība vairāk tiks vērsta uz skolai nepieciešamajām lietām, ar iespēju sapost gan sevi, gan bērnus.
Kā uzsvēra Kristīna, par pasākumu interesējās daudz Madonas iedzīvotāju. Viņu vidū bija arī Jānis, kurš ar interesi aplūkoja tirgotāju piedāvājumu.
– Jāsaka, ka bija prieks apmeklēt šo pasākumu. Piedāvājums bija plašs. Manuprāt, ikviens varēja atrast sev ko noderīgu. Domāju, ka arī apmeklētāju bija pietiekami. Aprunājoties ar tirgotājiem, varēja noprast, ka arī viņi bija apmierināti un priecīgi. Šādiem pasākumiem jābūt arī turpmāk, – uzskata Jānis.
06.08.2019.