Svētdien, 4. augustā, pulksten 12 Stirnienes baznīcā notiks Skaisto melodiju koncerts.
Koncertā muzicēs virtuozais obojists Mihails Štaņko, pasaulslavenā kamerorķestra „Maskavas virtuozi" solists, kas regulāri uzstājas ar spožākajiem Krievijas un Eiropas diriģentiem un solistiem. Mihails ir komponists, kurš veiksmīgi pieteicis sevi starptautiskajos kompozīcijas forumos. Mūzikas apskatnieki atzīst, ka viņa rokās oboja skan maigi un sapņaini kā pirmie rītausmas stari. Apbrīnojama virtuozitāte, tembrālā daudzveidība un perfekta mūzikas stilu izjūta ierindojusi Mihailu labāko Eiropas obojistu vidū. Stirnienē talantīgais viesis muzicēs kopā ar Guntu Šmauksteli, kas nāk tepat no Latgales, Maltas, ir absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju. Gunta regulāri ar dažādiem solistiem uzstājas koncertos un konkursos, viņas spēle ir niansēta un iejūtīga. Brīnišķīgā ansambļa izjūta Guntu turklāt atklāj kā lielisku koncertmeistari.
Koncertā Stirnienes baznīcā dzirdēsim skaistākās melodijas no visas pasaules – gan romantiskās mūzikas skaņdarbus, piemēram, komponista Kamila Sen- Sansa sapņaini romantisko mūziku, gan Sergeja Rahmaņinova smeldzīgi dramatisko skaņu pasauli, tāpat Karla Gluka eleganti atturīgo un Johana Sebastiana Baha intelektuāli polifonisko mūziku, un, protams, skanēs arī Enio Morikones slavenais skaņdarbs „Gabriela oboja".
Kā uzsver Stirnienes draudzes ērģelniece Ieva Zepa, šis koncerts un sv. Mise būs īpaši veltīta visiem Stirnienes labdariem un atbalstītājiem draudzes patrona sv. Laura svētkos.
30.07.2019.