Pavasarī mazliet nedroši, bet pārliecināti par savas idejas nozīmīgumu iesniedzām projektu Madonas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā.
Pēc kāda laika saņēmām ziņu, ka mūsu projekts tiek apstiprināts un esam ieguvuši finansējumu projekta īstenošanai. Prieks bija neizsakāmi liels, jo pirmo reizi paši rakstījām projektu ar patiesi reālu ideju un mērķi.
Tā nu žigliem soļiem pienāca ilgi gaidītais 13.-14. jūlijs – sadraudzības pasākuma norises datumi. Ar nelielu uztraukumu un mazu baiļu sajūtu sagaidījām pasākuma dalībniekus – jauniešus no Aronas, Barkavas, Dzelzavas, Lazdonas, Ļaudonas pagasta un no Madonas pilsētas. Tā kā ne tikai mēs bijām satraukušies, bet arī jaunieši, tad, lai atmosfēru padarītu brīvāku un lauztu barjeru, izspēlējām dažādas „ledus laušanas" spēles, kuru laikā iepazinām viens otru labāk, dažreiz izdevās pat izkāpt no savas komforta zonas un pajokot.
Pirmie viesi bija ļaudonieši Katrīna Stafecka un Artūrs Portnovs, viņi dalījās savā pieredzē par dzīvi un iespējām Rīgā un Ļaudonā. Saruna mudināja padomāt, vai ērtības un materiālie līdzekļi spēj aizvietot patiesās vērtības un laimi, ko ne vienmēr lielpilsēta spēj dot. Pēc šīs sarunas notika radošā darbnīca kopā ar organizācijas „Loesje" pārstāvi Eduardu. Ar 7 iesildošiem vingrinājumiem attīstījām savu radošo domāšanu un dalījāmies viedokļos par dažādām Latvijā un pasaulē aktuālām tēmām, pēc kurām vēlāk tika veidoti plakāti. Viesis no biedrības „Domas dabā" Helmuts Baņukalns dalījās pieredzē par savu dzīves melno posmu, par iekšējiem velniņiem un daudz ko citu, par ko sabiedrība vēl izvairās skaļi runāt un diskutēt. Viens ir skaidrs – šādās situācijās nekautrēties un lūgt palīdzību apkārtējiem. Pasākuma neformālajā daļā izskrējām orientēšanos pa Bērzauni, vakaru pavadījām ar sarunām un dejām pie ugunskura, cepot ļoti gardas vafeles.
Nākamo dienu iesākām ar gardām brokastīm, siltu tēju un sarunām par iepriekšējā dienā piedzīvoto. Šoreiz darbnīcu vadīja Iluta Kārkliņa, BJA „Rīts" jaunatnes lietu speciāliste, kopīgi visi izveidojām gleznu par piemiņu šim pasākumam. Tad sekoja mazs rīta pikniks pie jauniešu centra ar spēlēm un sarunām. Lai kā arī negribētos, drīz vien pienāca laiks, kad bija jādodas mājup. Tā pagāja šīs 2 dienas pilnas ar jaunām emocijām, pieredzi un draugiem.
Varu teikt vienu – komandas darbs atmaksājās. Pirmais uzrak-stītais projekts, pašu organizētais pasākums un pieaicinātie viesi – viss bija lieliski! Kā teica jaunieši: „Mēs labprāt Bērzaunē atgriezīsimies vēlreiz!" Šo vārdu dēļ vien ir motivācija darīt vēl un vēl. Neapstāsimies, rīkosim vēl pasākumus, cerams, nākamreiz jau sadarbībā ar iepazītajiema jauniešiem.
24.07.2019.