No 28. jūlija līdz 3. augustam Madona ar sešiem koncertiem un meistarklasēm jaunajiem mūziķiem atzīmēs 22. Latviešu mūzikas svētkus.
Kā ierasts, šie svētki ļaus pārliecināties par latviešu klasiskās un laikmetīgās mūzikas daudzveidīgumu un rokrakstu dažādību – no Jāņa Mediņa un Lūcijas Garūtas līdz Pēterim Plakidim, Andrim Dzenītim un visjaunākajiem skaņražiem. Topošajiem mūziķiem un komponistiem šie svētki ir iespēja slīpēt prasmes pie izciliem meistariem. Koncertos uzstāsies pianists Reinis Zariņš, klavierkvartets "Quadra", meistarklašu pasniedzēji, pianists Aldis Liepiņš, baritons Armands Siliņš, mecosoprāns Ieva Parša.
Koncertā svētdien, 28. jūlijā, pulksten 16 svētkus atklās pianists Reinis Zariņš ar Romualda Grīnblata "Iespaidiem" un "Sonāti" – darbiem, kas rakstīti 20. gs. 50. un 60. gados, Tālivalža Ķeniņa komponētajām "Šūmaņa parafrāzēm un fūgu" un Andra Dzenīša "Astoņstūri".
Ķeniņa un Dzenīša skaņdarbus līdzās Imanta Zemzara un Jura Karlsona rakstītajiem dzirdēsim arī pirmdien, 29. jūlijā, kamermūzikas koncertā pulksten 20.30, kur spēlēs klavierkvartets "Quadra". Tā sastāvā: Arvīds Zvagulis (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells) un Rihards Plešanovs (klavieres).
Jaunas tradīcijas sākums ir pianistes Agneses Egliņas ierosinājums šogad meistarklašu vadītājiem sagatavot koncerta programmu, ko būs iespēja noklausīties jauno mūziķu nometnes dalībniekiem. Koncerts notiks 30. jūlijā pulksten 18 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā. Meistarklašu vadītāji šogad ir Agnese Egliņa (klavieres), Vita Rozēna-Gaļicka (flauta), Rasa Kumsāre (vijole), Juris Kļaviņš (čells) un Hanss Bloks (trompete).
Svētkus organizē Vidzemes jauno talantu atbalsta fonds. Svētkus atbalsta: Madonas novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, AS „Latvijas valsts meži", Vidzemes plānošanas reģions.
23.07.2019.