Divas dienas – 16. un 17. jūlijā – Vecgulbenes muižā norisinājās Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 22. saiets.
Saietu – konferenci „Radošā tūre Vidzemes bibliotēku stiprināšanai" apmeklēja 89 bibliotekāri no Madonas, Alūksnes, Cēsu, Limbažu, Ogres, Valkas, Valmieras, Siguldas, Līvānu, Olaines, Rīgas un Gulbenes novada.
Pasākuma laikā notika gan radošas, gan izglītojošas nodarbības. Pirmajā dienā risinājās literatūre ar Martu Selecku un Gustavu Terzenu, teātra tūre ar teātra zinātnieku Jāni Siliņu, iedvesmas tūre ar Kristīni Om Shanti, atpūtas tūre ar „Kafijas skolu", kā arī dejas tūre cauri gadsimtiem, ko vadīja horeogrāfe Guna Ezermale.
Pasākuma otrajā dienā ritēja dažādas meistarklases gan par blogu rakstīšanu, gan publisko runu.
Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja Olga Kronberga uzsvēra, ka bibliotēku nozarē ir gana daudz izaicinājumu: – Mēs nevaram sasniegt latiņu un būt apmierināti ar to, kas ir – mums vienmēr visam jābūt soli priekšā.
Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone atzīmēja, ka bibliotekāru saiets ir kā stabila un nepieciešama tradīcija.
19.07.2019.