Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kas saziedējis dārzos šajā vasarā

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 16.07.2019.

Burtu lielums

Nemanot ir pienācis jūlija vidus, un dārzos, tīrumos viss ir sācis augt un ziedēt uz nebēdu. Tas ir piemērots laiks arī zāļu tēju ievākšanai, lai nodrošinātos līdz pat nākamā gada vasarai. Madonā sastaptajiem cilvēkiem vaicājām: – Kas jūsu dārzos šovasar visvairāk ir saaudzis un saziedējis, un vai tējasaugu ievākšana jums ir aktuāla nodarbe šajā vasarā?

Jāzeps no Dzelzavas: – Kartupeļu ir ļoti daudz, sīpolu arī būs vairāk kā vajag. Tagad būs arī burkāni, galda bietes, pupiņas. Arī gladiolas man uz rudens pusi ziedēs. Ar zāļu tējiņām visu laiku dzīvojam. Pamatā visvairāk mums ir vīgriezes. Protams, netrūkst arī māllēpju, liepziedu, bet galvenokārt lietojam vīgriezes.

Dagnija no Madonas:
– Asteres dārzā jau mums ir saziedējušas. Audzēt gan neko neaudzējam, veikalā lētāk visu var nopirkt. Augus tējai diemžēl neievācam, jo nav laika.

Lauma no Jaungulbenes:
– Kartupeļi, bietes burkāni ir saauguši. Vēl ir kāposti, redīsi, salāti, sīpoli, ķiploki… Viss iespējamais. Zāļu tējiņas arī vācam.

Vilnis no Jaungulbenes:
– Puķu dārzā mums ir ļoti daudz. No zāļu tējām ir piparmētra, protams. Nedaudz arī kumelītes, liepziedi ir. Mežā arī melleņu mētras šad tad salasām. Kā jau laukos pienākas.

17.07.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px