Katru gadu Madonas novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja kļūt par asins donoriem, piedaloties Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās, kas norisinās četros Madonas novada pagastos.
Šajā ceturtdienā Donoru diena notiks arī Madonas sporta hallē. – Vai piedalieties Donoru dienā un esat aktīvs asiņu ziedotājs? – vakar jautājām pilsētā sastaptajiem cilvēkiem.
Vilnis no Cesvaines: – Jā, sava mūža laikā esmu ziedojis asinis samērā ilgu posmu, skaitījos pat kā goda donors. Man ir liela pieredze šajā lauciņā. Tagad gan donoru dienās vairs nepiedalos, jo mani neņem pretī.
Ervīns no Madonas: – Nekad neesmu ziedojis asinis, jo mana veselība to neatļauj darīt. Ja būtu iespējams, noteikti piedalītos Donoru dienā.
Monta no Biksēres: – Esmu bieži piedalījusies Donoru dienā, zinu, ka arī nākamnedēļ būs iespēja nodot asinis. Noteikti to arī darīšu. Regulāri būt par donoru man nesanāk, bet cenšos izmantot katru iespēju.
Edvīns no Liezēres: – Protams, ka esmu dzirdējis par gaidāmo Donoru dienu, bet nevaru tajā piedalīties – vairs nav tie gadi. Agrāk, padomju laikos, gan visai aktīvi ziedoju asinis. Retāk to sanāca darīt pēdējo gadu laikā.
16.07.2019.