Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Skolu jaunieši dodas uz Kulēnu Francijā

INESE ELSIŅA

Autors • 04.07.2019.

Burtu lielums

Šodien Madonas novada trīspadsmit skolēni (14 – 17 gadu veci) dodas uz starptautisku jauniešu vasaras nometni Francijā.

Nometnē, kas notiks līdz 13. jūlijam, piedalīsies Madonas, Vaijes, Kulēnas un Boržomi skolu pārstāvji. Sadarbība starp Latvijas, Vācijas, Francijas un Gruzijas pašvaldībām īstenojas jau vairākus gadus, iepriekš starptautiskā jauniešu nometne ritēja Latvijā, Madonā un Vācijā, Vaijē.
Šoreiz uz Franciju devušies trīspadsmit Madonas novada jaunieši, viņi ir saņēmuši Eiropas Savienības programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā" finansējumu, līdz ar to arī ceļa izdevumi – lidojuma un ātrvilciena biļetes – ir apmaksātas. Nometnes tematika vairāk veltīta sportam, caur sporta spēlēm tiks iepazīta arī vietējā kultūra un cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšana vienaudžu vidū.
Madonas skolēnu delegācija ir sagatavojusi prezentāciju par Latviju un Madonas novadu, sporta jomā madoniešiem ir, ar ko lepoties. Grupas vadītāja ir skolotāja Inese Skraustiņa, kā pedagogs līdzi dodas arī Madara Brenčeva.
– Izvēlētie skolēni ir olimpiāžu uzvarētāji, paši labākie, kurus aicinām. Tie ir radoši, atbildīgi un atraktīvi bērni, kas prot valodas, tai skaitā daži mācās franču valodu, – atklāj Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Vivita Vecozola. – Par saviem jauniešiem starptautiskajās nometnēs nekad neesam kaunējušies, jo viņi prot pārstāvēt mūsu valsti.

5.07.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px