Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un ministrs Juris Pūce šonedēļ dodas reģionālajās darba vizītēs uz Jēkabpili, Rēzekni, Ludzu, Balviem un Madonu, kur turpinās konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par pašvaldību reformu.
Ar Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novada deputātiem ministrs tiekas šodien, 21. jūnijā, pulksten 10 Madonas kinoteātrī „Vidzeme".
Uz konsultācijām aicināti visu minēto pašvaldību deputāti. Tajās piedalīsies ministrs Juris Pūce, valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma „Jāņa Sēta" galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.
J. Pūce atzīst: „Administratīvi teritoriālā iedalījuma modelis apspriests ar gandrīz pusi no pašvaldībām. Kopumā vērtēju šīs sarunas kā produktīvas. Argumentējot ministrijas piedāvāto modeli, sniedzam plašu apkopojumu par katras pašvaldības ekonomisko un demogrāfisko stāvokli un iespējām nākotnē, kas ļauj uz sevi tām raudzīties plašākā kontekstā. Latvija ir mūsu kopīga valsts – gan nacionāla līmeņa, gan vietējo pašvaldību politiķu, gan valsts, gan pašvaldību pārvaldes atbildība, cik labi saimniekojam savā valstī. Ticu, ka mums visiem kopā izdosies tāda reforma, kas kalpos par pamatu valsts izaugsmei, būs ieguvums mūsu iedzīvotājiem un kalpos kā platforma valsts un pašvaldību tīkla sakārtošanai jebkurā nozarē."
Noslēdzot pirmssvētku nedēļu, VARAM būs tikusies ar 55 no 114 novadu un pilsētu pašvaldību deputātiem. Nākamās konsultācijas ar pašvaldībām turpināsies jūlijā.
21.06.2019.