2. maijā Tukumā norisinājās Latvijas minifutbola čempionāta 1. posms. Šogad pirmo reizi tajā piedalās komanda no Madonas -Madona/RTA. Komandas sastāvs nokomplektēts no vairākiem izciliem spēlētājiem gan no Madonas, gan no Rēzeknes, tāpēc komandas mērķis ir cīnīties par augstākajiem sasniegumiem čempionātā.
Ceturto gadu pēc kārtas norisinās Latvijas minifutbola čempionāts. Šogad čempionāts notiks piecās dažādās Latvijas pilsētās, kur komandas no Rīgas, Kuldīgas, Nīcas, Tukuma, Madonas, Rēzeknes, Jelgavas, Ogres, Pūres, Mārupes cīnīsies par Latvijas stiprākās minifutbola komandas godu.
Madona/RTA komandu pārstāv tādi lieliski spēlētāji no Madonas kā Klāvs Sveķis, Andrejs Sitiks, Edgars Arsentjevs, Rihards Juhnovičs un Oskars Laucis. Pirmajā posmā, kas norisinājās Tukumā, Madona/RTA komandai pretī stājās pagājušā gada čempioni no Rīgas – Amoko/02. Momentu bagātā spēlē Madonas komanda diemžēl piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 1 : 4, vienīgos vārtus komandas labā guva Artūrs Deksnis. Otrajā spēlē pretī stājās komanda no Ogres – Deppo/Emindārzam. Madona/RTA jau spēles sākumā spēja izvirzīties vadībā, kad pretinieku vārtos bumbu raidīja komandas kapteinis Klāvs Sveķis. Diemžēl turpinājums nebija tik patīkams, madonieši pieļāva daudz kļūdu aizsardzībā un atzina pretinieku komandas pārākumu ar rezultātu 1 : 6.
Komandas kapteiņa Klāva Sveķa komentārs par komandas izveidi un tās mērķiem šajā sezonā: – Komandu veidot izlēmu, sazinoties ar vienu no Rēzeknes spēlētājiem, kas atbalstīja ideju. Bet saskārāmies ar pirmajiem šķēršļiem, bija vajadzīga dalības maksa un augsta līmeņa spēlētāji, kurus bija ļoti grūti atrast. Atbalstu mums sniedza RTA (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija), kas palīdzēja segt dalības maksu, par ko esam viņiem ļoti pateicīgi. Bet ir daudz dažādu izdevumu, kurus mēs sedzam paši, tāpēc turpinām meklēt sponsorus, kas atvieglotu šos tēriņus. Pirmais sabraukums Tukumā bija lieliska iespēja pierādīt sevi jaunajiem spēlētājiem, kas tādas raudzes turnīros piedalījās pirmo reizi, jo lielākā daļa ir telpu futbola spēlētāji. Diemžēl šajā tālajā izbraukumā nevarēja palīdzēt daudzi spēlētāji, un no rezervistu soliņa palīdzību sniedza tika viens spēlētājs. Mērķi noteikti esam izvirzījuši visaugstāko – uzvara visā čempionātā. Protams, kā tas izdosies laukumā – tas ir pavisam cits jautājums, bet primārais noteikti ir iekļūt TOP4, kas cīnīsies lielajā finālā par čempiona titulu.
Šogad labākajiem spēlētājiem, kas sevi pierādīs čempionātā, būs iespēja pārstāvēt Latvijas izlasi gaidāmajā pasaules čempionātā Grieķijā, Krētā. Pirms gada Latvijas izlase Portugālē aizkļuva līdz pat 1/8 finālam. Šajā komandā divi no atslēgas spēlētājiem bija Madonas kluba pārstāvji – Klāvs Sveķis un Andrejs Sitiks.
11.06.2019.