Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pašvaldība pārdos vēl vienu ēku

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.06.2019.

Pašvaldība pārdos vēl vienu ēku
Burtu lielums

Laikraksta „Stars" 4. jūnija numurā jau informējām par pašvaldības ieceri pārdot nekustamo īpašumu Madonā, Saules ielā 9, rīkojot izsoli ar augšupejošu soli, bet Madonas novada dome ir pieņēmusi lēmumu par vēl viena nekustamā īpašuma – Valdemāra bulvārī 12 – atsavināšanu.

Turklāt šis lēmums atšķirībā no nekustamā īpašuma Saules ielā 9 atsavināšanas, kad deputāti izteica atšķirīgus viedokļus un tas izpaudās arī balsojumā, tika pieņemts, visiem klātesošajiem domniekiem balsojot „par".

Dome, izskatot jautājumu par pašvaldības nekustamā īpašuma Madonā, Valdemāra bulvārī 12, nodošanu atsavināšanai, nolēma to atsavināt, pārdodot mutiskā izsolē ar augšupejošu soli, kā arī noteica īpašuma nosacīto cenu – 5000 eiro. Tika apstiprināti nekustamā īpašuma izsoles noteikumi, savukārt organizēt tā izsoli tika uzdots pašvaldības īpašuma atsavināšanas un izmantošanas komisijai.
Pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums Valdemāra bulvārī 12 jau kopš 2017. gada marta, kad tur vēl dzīvojošie iedzīvotāji tika izmitināti citur, stāv pilnīgi tukšs un netiek izmantots. Tovasar (27. jūlijā) Madonas novada dome pieņēma lēmumu šo nekustamo īpašumu, kas sastāv no divstāvu dzīvojamās mājas un divām palīgēkām, pārdot nojaukšanai, nosakot, ka atsavināšanas veids ir pirkšana par brīvu cenu, kas nedrīkst būt mazāka par 300 eiro. Turklāt īpašuma nojaukšanas procesā radušies materiāli, kas nav bīstami, paliktu pircēja īpašums. Toreiz šī iecere netika īstenota, jo nepieteicās neviens pretendents.
Vai pēc Madonas novada domes pieņemtā lēmuma par šī nekustamā īpašuma pārdošanu mutiskā izsolē ar augšupejošu soli vēsturiskā ēka – celta zīmīgajā 1926. gadā, kad Madonai tika piešķirts pilsētas statuss, iegūs jaunu īpašnieku?
Šoreiz tādas cerības, ka patiešām tā arī būs, ir reālas, jo, kā domes sēdē informēja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, potenciālie pircēji jau izrādot interesi.
Neesot pamata arī finanšu un attīstības komitejas sēdē izskanējušām bažām, ka tur varētu tikt ierīkots kāds krogs ar tam raksturīgām negācijām. Noteikti ir jāņem vērā, ka šis īpašums atrodas blakus Madonas pilsētas vidusskolai.
– Potenciālo pircēju plānos, idejās un sapņos ir izveidot gana nopietnu restorāntipa ēstuvi, vasaras laikā – arī ar terasīti, bet otrajā stāvā un mansardstāvā izbūvēt pansijas tipa istabiņas, kur varētu apmesties tūristi. Katrā ziņā ātrās ēdināšanas bloka tur nebūs. Savukārt pirmajā stāvā plāno uztaisīt restorāna tipa virtuvi, jo, izpētot situāciju, secināts, ka Madonā tādas restorāntipa ēstuves īsti nav, – situāciju raksturoja Guntis Ķeveris.
Otra lieta, par ko izskanējušas bažas finanšu un attīstības komitejas sēdē, – vai šī vēsturiskā ēka, pēc būtības vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, tiks pārbūvēta līdz nepazīšanai vai tomēr saglabāta esošajā arhitektoniskajā izskatā. Tiek solīts, ka tā tiks saglabāta tādā pašā izskatā kā šobrīd, tāda, kāda tā savulaik tika uzbūvēta, jo arhitektoniski tā ir ļoti izskatīga, bet, protams, attiecīgi atjaunojot.
Vienīgais, kas varētu mazliet izmainīties, ir jumta konstrukcija, jo mansarda stāvs ir diezgan stāvs un tur ir maz vietas. Nedaudz pamainot jumta konstrukciju, mansarda stāvā varētu izbūvēt kādas istabiņas.
– Izskatās, ka potenciālo pircēju ieceres ir diezgan nopietnas, no kurām viņi negribētu atteikties, tāpēc ir gatavi piedalīties izsolē ar augšupejošu soli, lai šo ēku iegūtu savā īpašumā un varētu īstenot izsapņoto sapni Madonā, – atzīmēja Guntis Ķeveris.


07.06.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px