Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Lai būtu izaugsme, ir jābūt kvalitātei

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 06.06.2019.

Burtu lielums

Tikai nedaudz ilgāk par gadu Madonā darbojas autoserviss „KN autoklubs". Jaunais un uzņēmīgais servisa īpašnieks Normunds Kazušs, atgriezies dzimtajā pilsētā, nolēma turpināt Rīgā aizsākto un ar ģimenes un draugu atbalstu atvēra savu servisu.
Kā atklāj Normunds, pirmais darbības gads ir aizvadīts veiksmīgi, pat necerot, ka būs tik labi. Tā kā rādītāji ir veiksmīgi, domājot par turpmāku attīstību un izaug­smi, jau šobrīd Madonas biznesa inkubatorā norit pirmsinkubācijas periods, kura laikā tiek gūtas papildu zināšanas arī biznesa vadībā, komunikācijā ar klientiem.

Lai gan autoserviss darbojas īsu laika periodu, pakalpojumu klāsts ir plašs, sākot no auto diag­nostikas līdz pat automašīnas sagatavošanai tehniskajai apskatei, kā arī tiek restaurēti stūres mehānismi un pat izgatavotas nestandarta detaļas sporta automašīnām.
– Mācījos Priekuļu tehnikumā. Iegūstot vadītāja apliecību, vēl skolas laikā braucu uz Rīgu strādāt. Pēc tehnikuma absolvēšanas tikai pašsaprotami likās, ka strādāšu un dzīvi vadīšu Rīgā. Tur nostrādāju vairāk nekā desmit gadu, bet noguru no lielās steigas, kas bija galvenais iemesls, kāpēc atgriezos Madonā, – atceras Normunds Kazušs. Apkārtējie vienmēr teica, ka man jāatver pašam savs autoserviss. Es gan uzskatīju, ka vēl ir jākrāj zināšanas un pieredze, līdz beidzot biju gatavs sava servisa izveidošanai. Skolā iemāca teoriju, bet zināšanas tomēr gūst praksē, strādājot attiecīgajā jomā.
Kā saka Normunds Kazušs, servisa izveidošana noritēja veiksmīgi. Meklējot atbilstošas telpas, atrada „LatSaltas" ēku, kurā nenotika nekāda darbība. Sazinoties ar īpašnieku, tās pašas dienas laikā tika noslēgts līgums. Atlika telpu labiekārtošana, lai varētu uzsākt darbu.
– Ar telpām man ļoti veicās. Laikā, kad šeit bija saldējuma ražotne, viņi te remontēja savas automašīnas, līdz ar to bija izveidotas servisa telpas. Nepieciešamais aprīkojums tika iegādāts par saviem līdzekļiem, bet, protams, bija palīdzība arī no malas.
„KN autoklubs" autoservisā Normunds šobrīd darbojas viens pats, jo uzskata, ka ir ļoti grūti atrast darbiniekus, kuri savu darbu veic kvalitatīvi.
– Labi un kvalificēti darbinieki šobrīd jau strādā un darbavietas nemaina. Manuprāt, vislielākā problēma ir tā, ka cilvēki vēlas saņemt naudu, neko nedarot. Automašīnu remonts ir ļoti atbildīgs un nopietns darbs. Kvalitāte šajā jomā ir ļoti būtiska, jo Madona ir maza pilsēta, atsauksmes ātri izplatās, ne tikai pozitīvās, bet arī negatīvās. Ja šajā biznesā gribi izdzīvot, darbs ir jāveic kvalitatīvi, – uzskata Normunds. – Domājot par nākotni un atskatoties uz aizvadīto gadu, ir skaidrs, ka noteikti būs nepieciešami arī citi darbinieki. Tā kā man svarīga ir kvalitāte, raugos jauno automehāniķu virzienā, kuri šobrīd vēl tikai apgūst šo profesiju. Atceroties savu pieredzi, kad arī pats sāku strādāt vēl mācoties, uzskatu, ka jaunajiem ir jādod iespēja. Diemžēl ne visur ir iespēja gūt praktiskās zināšanas. Ja ir vēlme mācīties un kaut nedaudz zināšanu, pārējo var iemācīties strādājot. Manā skatījumā, labāk ir izvēlēties studentu, kuram tu vari iemācīt strādāt pareizi, ātri un kvalitatīvi, jo viņam vēl nav izstrādāts savs darba stils, kas ne vienmēr ir tas pareizākais.
Bet iesaistīties Madonas biznesa inkubatorā Normundu pierunāja uzņēmuma grāmatvede, mudinot izmantot piedāvātās iespējas un gūt jaunas zināšanas, kas tiks pielietotas, attīstot autoservisu.
Stāsta Normunds Kazušs: – Pirmsinkubācijas periods ir ļoti nopietns, bet tai pašā laikā aizraujošs process. Šobrīd ir aizvadītas pirmās trīs nodarbības, kurās apguvu biznesa vadību. Ir atsevišķas pozīcijas par pakalpojumiem, kuras noder jau pašlaik. Nākamais solis ir inkubācijas periods, kura laikā ir iespējams piesaistīt finansējumu, tiek piedāvāts grantu fonds un sniegts atbalsts, lai attīstītu uzņēmuma darbību. Vislielākās raizes sagādā specifisko instrumentu iegāde, jo tie ir pietiekami dārgi, bet arī nepieciešami veiksmīgai darbībai un citu pakalpojumu sniegšanai. Ja nav speciālo instrumentu, pie nomaiņas var sabojāt pat ļoti kvalitatīvas detaļas un to kalpošanas laiks krietni samazinās. Ļoti svarīgi ir iegādāties kvalitatīvus instrumentus.
Kā atzīst Normunds, šobrīd klientu un darba pietiek. Ja gadās dienas, kad darba ir mazāk, jopro­jām tiek labiekārtotas servisa telpas.
– Mūsdienās transportlīdzekļu skaits nesamazinās, tas tikai pieaug. Tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Mašīnas plīst, un tās tiek remontētas un sagatavotas tehniskajai apskatei. Līdz ar to arī konkurenci īpaši neizjūtu. Katram servisam ir izveidojies savs pastāvīgo klientu loks, kuri tomēr novērtē labu kvalitāti. Tas ietekmē arī to, cik ilgi autoserviss spēs turpināt savu darbību un attīstīties.


07.06.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px