Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Noslēgusies Zemessardzes apmācību nometne

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 04.06.2019.

Noslēgusies Zemessardzes apmācību nometne
Burtu lielums

No 27. maija līdz pat 2. jūnijam Mārcienā norisinājās Zemessardzes inženierspeciālistu apmācību nometne, ko organizēja Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons, un mācību mērķis bija pilnveidot zemessargu praktiskās iemaņas.

No 27. līdz 30. maijam zemessargi apguva teorētiskās zināšanas, nokārtoja pārbaudījumu, bet no 31. maija līdz 2. jūnijam gūtās zināšanas izmantoja praksē, kad ar spridzināšanas metodi bijušās PSRS kara bāzes teritorijā tika nojauktas kritiskā stāvoklī esošās ēkas. Piektdien notika sagatavošanās darbi, kad tika attīrīta teritorija, urbti caurumi, kuros ievietotas sprāgstvielas, sagatavots viss nepieciešamais, lai sestdienā vienu no pamestajām un daļēji sabrukušajām ēkām būtu droši uzspridzināt. Bet svētdien Madonā mācību nolūkos tika uzspridzināta automašīna.
– Jau pagājušajā gadā pašvaldība prasīja nojaukt padomju bāzes ēkas, kas ir tehniski bīstamā stāvoklī un apdraud cilvēku veselību un pat dzīvību. Šīs ēkas Zemessardze izmanto savu apmācību nolūkos, apmācot sapierus-spridzinātājus, bet pēc tam ēkas tiek nojauktas, radot drošu vidi. Bijusī PSRS kara bāzes teritorija ir lieliska vieta un sniedz mums iespēju mācīties darboties ar sprāgstvielām, trenēt sapierus, iznīcināt nevajadzīgos objektus. Mēs varam strādāt praktiski. Šo mācību ietvaros tika organizēti divi kursi – spridzinātāju pamatkurss un kaujas prettanku mīnas uzstādīšana, kurā tika integrēti arī Zemessardzes 25. bataljona kājnieki. Šobrīd, raugoties nākotnē, vairāk tiek domāts, kā pamatiemaņas nodot kājniekiem ar domu, ka inženieri varētu fokusēties uz daudzreiz sarežģītākiem uzdevumiem, bet vieglākos varētu veikt kājnieku bataljons, tādā veidā ekonomējot savus resursus, – pastāstīja Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona komandieris Ainārs Rauza.
Šāda veida mācības zemessargiem tiek organizētas apmēram reizi ceturksnī, un, kā norādīja komandieris, zemessargi ir ļoti ieinteresēti mācības apmeklēt, lai uzturētu savu kvalifikāciju. Iemaņas tiek pilnveidotas ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs.
– Katras mācības ir ļoti nozīmīgas, jo paaugstina zemessargu kvalifikāciju, dod milzīgu pieredzi un arī jaunas zināšanas. Praktiskajās nodarbībās tiek pielietotas reālas sprāgstvielas, un viss norit paaugstinātas bīstamības apstākļos. Apmācību galvenā doma ir ne tikai apgūt teoriju un praktiskās nodarbības, bet arī izanalizēt, vai ir sasniegts gaidītais rezultāts, – uzsvēra Ainārs Rauza.


05.06.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px