Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Konkursā – rekordliels dalībnieku skaits

ANDA TREIJA

Autors • 16.05.2019.

Burtu lielums

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu šogad noslēgusies konkursa „Gada jaunais autovadītājs" teorētiskā kārta. No novembra līdz martam uz testa jautājumiem atbildes snieguši vairāk nekā 2900 dalībnieku, kuri pārstāv gandrīz 300 klases un kursus no dažādām mācību iestādēm visā Latvijā, tostarp arī no Madonas reģiona.

Konkursa otrajai kārtai kvalificējās vairāk nekā 80 komandas, no kurām pie 30 labāko rezultātu īpašniekiem aprīļa un maija garumā devās „Gada autovadītāja" instruktori ar auto apgāšanās simulatoru un alkohola reibumu imitējošajām brillēm.

„Automobiļa drošības jostas ir atzītas par 20. gadsimta būtisku izgudrojumu satiksmes drošības jomā. Kopš to ieviešanas pagājis gandrīz pusgadsimts, taču daudzus cilvēkus joprojām nav izdevies pārliecināt par drošības jostu neatsveramo nozīmi viņu veselības un dzīvības glābšanā. Redzot jauniešu reakciju stimulatorā, jādomā, ka viņi guva pārliecību par drošības jostu efektivitāti un turpmāk tās lietos ikdienā. Projekta klātienes nodarbības daudziem vidusskolēniem piedāvāja pilnīgi drošos apstākļos izmēģināt bīstamu situāciju – auto apgāšanos – ar noteikumu, ka tiek obligāti lietota drošības josta. Turklāt īpaši apmācīta personāla pārraudzībā tika sniegti paskaidrojumi, kā pareizi atsprādzēt drošības jostas un, negūstot traumas, izkļūt no apgāztā auto," atklāj organizatoru pārstāve, CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere.
„Konkurss, manuprāt, ir ļoti noderīgs, jo tas, papildus autovadītāju teorētiskajai apmācībai skolās, iemāca jauniešiem, ka, kļūstot par satiksmes dalībniekiem, papildus tam, ka jāzina ceļu satiksmes noteikumi, iemāca to, cik būtiski ir uzņemties atbildību. Šogad konkurss sakrita ar laiku, kad liela daļa no Mālpils novada vidusskolas 11. klases skolēniem gatavojās kļūt par jaunajiem autovadītājiem, un tieši konkurss palīdzēja jauniešiem gūt alternatīvu skatījumu," stāsta Mālpils novada vidusskolas skolotāja Anda Vecroze.
Savukārt konkursa „Gada jaunais autovadītājs" realizētājs Ģirts Timrots uzsver: „Savu dalību konkursā šogad pieteica rekordliels dalībnieku skaits – tas nozīmē, ka jauniešiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem ir interese un vēlme iegūt papildu zināšanas par drošību satiksmē un uzlabot savu uzvedības kultūru uz ceļiem. Aktīvākie jaunieši bija reģionos, bet projektā iesaistījās arī Rīgas skolu jaunieši. Tas dod motivāciju šāda veida projektu īstenot arī turpmāk."
Konkursa pirmā kārta norisinājās līdz marta beigām, kad ikviena klase Latvijā varēja reģistrēties konkursam interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv. Pašlaik, norisinoties otrajai kārtai – no 1. aprīļa līdz pat mācību gada noslēgumam -, tiek organizētas bezmaksas satiksmes drošības apmācības skolās – 30 klasēm visā Latvijā.


17.05.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px