– Vai un kā jūs atzīmējāt 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Arvīds no Pļaviņu novada: – Šogad 4. maiju pavadīju, darbojoties Daugavā, kur liku zivju ligzdas, jo šobrīd zivīm ir nārsta laiks. Kā īstens latvietis, protams, šajā dienā pagalmā uzvilku Latvijas valsts karogu. Man tuva ir daba, tāpēc cenšos tur būt pēc iespējas vairāk.
Marta no Barkavas: – Jau otro gadu 4. maijs tiek pavadīts ģimenes lokā kopā ar bērniem un mazbērniem. Šogad skatījāmies arī militāro parādi, kas notika Jēkabpilī, diemžēl ne klātienē, bet gan televīzijā. Manuprāt, parāde bija izdevusies un raisīja sirsnīgas emocijas.
Lauma no Dzelzavas: – Pēdējo gadu laikā, atsaucoties aicinājumam par Baltā galdauta svētkiem, arī mēs ģimenes lokā svētku pusdienās klājam baltu galdautu. Bet 4. maiju mūsu ģimenē vienmēr esam atzīmējuši īpaši. Tiek izkārts sarkanbaltsarkanais karogs un gatavota svētku maltīte.
Madonietis Gatis: – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena ģimenē vairāk tiek atzīmēta tikai pēdējos gados. Šogad 4. maijā biju devies uz Jēkabpili, kur vēroju militāro parādi, bet pagājušajā gadā parādē Madonā piedalījos pats. Domāju, ka šī ir lieliska tradīcija. Ar katru gadu šīs parādes kļūst labākas un apmeklētākas.
8.05.2019.