Jau otro gadu 21. jūnijā visas dienas garumā Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar banku BlueOrange aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju" un noiet savu „sirdskilometru" – vienu kilometru Latvijas pierobežā, kur saulgriežu dienā izgaismosies mūsu valsts robeža.
Šajā dienā pierobežas pašvaldības tiek aicinātas iedegt ugunskurus un izgaismot, izdziedāt spēka dziesmas Latvijai. Ar šo tradīciju Latvija jau otro gadu pēc kārtas kļūst par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem.
„Mēs aicinām šajā skaistajā un simboliskajā akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju un izvēlēties jebkuru vietu Latvijas pierobežā – tepat Jūrmalā vai citur Baltijas jūras piekrastē, vai attālākajos Latvijas nostūros. Tā ir iespēja savai valstij par godu paveikt kaut ko vēl pasaulē nebijušu," saka Maija Jaunzeme, Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja. Pieteikties gājienam var ikviens, reģistrējoties mājaslapā: http://www.izgaismolatviju.lv.
03.05.2019.