3. maijā nu jau trešo reizi Gaiziņkalnā notiks koru sadziedāšanās pasākums „No Gaiziņa Latviju redzot".
Pasākuma ietvaros plānota koru meistarklase ar diriģentu un mūzikas pedagogu Jāni Erenštreitu, notiks mākslas plenērs un fotokonkurss, kā arī Valsts ģimnāziju koru koncerts Gaiziņa augstākajā virsotnē. Pasākums gan dalībniekos, gan klausītājos rada saliedētību, pacilātību un pozitīvu noskaņu. Pērn tajā piedalījās desmit Valsts ģimnāziju kori.
Kāpēc Gaiziņā? Uz to organizatori – Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs – atbild skaidri: Gaiziņš ir vieta, kurā atrodoties cilvēks izjūt lepnumu un prieku par piederību savai valstij. Uzkāpjot Latvijas augstākajā vietā, paveras krāšņākās dabas ainavas, kuras var iemūžināt fotomirkļos vai ieskicēt mākslas darbos. Kad no Gaiziņa atskan dziesma, to var dzirdēt tuvu un tālu, tā ieskandējot valsts svētku pasākumu ciklu, izdziedot cieņu un lepnumu par savu valsti.
Pēc koncerta koru dalībniekiem iecerēta sadancošanās muzikālās grupas „Skuju Ģimene" vadībā. Ir vērts koncertu apmeklēt ikvienam!
30.04.2019.