– Kādas ir jūsu domas par ieceri samazināt pašvaldību skaitu līdz 35, pēc būtības atgriežoties pie bijušajiem rajoniem? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Inga: – Es vairāk uzturos ārzemēs, bet, protams, notikumiem Latvijā līdzi sekoju. Taču man ir grūti pateikt, vai tiešām jāveic jauna administratīvā reforma. Katrā ziņā visiem es novēlu lielāku ticību savai valstij un lai Dievs svētī Latviju!
Andris no Jēkabpils: – Esmu jauns un neko daudz par to laiku, kad vēl bija rajoni, pastāstīt nevaru. Taču no tā, kas izskan publiskajā telpā, rodas iespaids, ka reforma ir nobriedusi un pašvaldības vajag apvienot.
Anita no Sauleskalna: – Pašiem mazākajiem novadiem savilkt galus tomēr ir grūtāk. Arī administratīvās izmaksas ir lielākas. Domāju, ka iecerētā reforma ir pamatota. Dzīvojot Sauleskalnā, arī pēc pievienošanās lielajam Madonas novadam nekas nav pasliktinājies. Gluži pretēji – ir pat uzlabojumi. Piemēram, palielinājušās iespējas saņemt sociālo un cita veida palīdzību, tāpat veselības aprūpi.
Ošupietis Dainis: – Mani tas būtībā neskar un, kā saprotu, arī Ošupes pagastu ne. Mēs jau tāpat atrodamies Madonas novadā. Manuprāt, pievienojoties lielajam Madonas novadam, nevis nelielajam Lubānas novadam, esam ieguvēji. Katrs var redzēt, kas pa šiem gadiem, piesaistot ES finansējumu, Ošupes pagastā ir uzbūvēts.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
23.04.2019.