11. aprīlī Valmierā aizvadīta „Zaļās jostas" radošā konkursa „Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!" Vidzemes reģionālā kārta. Tās ietvaros savas oriģinālās, dizainiski skaistās un praktiskās idejas, kā mājas apstākļos iespējams darināt videi draudzīgas somas un maisiņus, prezentēja 28 komandas no Vidzemes reģiona mācību iestādēm.
Kā informē „Zaļās jostas" pārstāve Laima Kubliņa, konkursa „Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!" dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Vidzemes reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 10 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 18 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas žūrija konkursa finālam izvirzīja mācību iestāžu komandas katrā kategorijā. Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā konkursam izvirzītas arī divas Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" komandas – „Pūcītes" un „Zaķēni".
Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildus laureātu noteikšanai „Zaļā josta" apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas.
Simpātiju balvas no „Zaļās jostas" pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā saņēma arī Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" komanda „Mārītes" par moto „Nekas nav lieks, ja darīt ir prieks" un par somu racionālu pielietojumu. Starp tiem, kuri saņēma simpātiju balvas no „Zaļās jostas" skolu komandu kategorijā, bija arī Madonas pilsētas vidusskolas komanda „Pa MaLi No & draugi" par mācību uzņēmumu dibināšanu un zaļās domāšanas popularizēšanu.
Konkursa fināls, kur sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (sešas komandas no katra no četriem Latvijas reģioniem), norisināsies 26. aprīlī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza".
Konkursu „Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!" rīko „Zaļā josta" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, modes un izklaides centru „Rīga Plaza", Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju „Zigibags", Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu „Maxima", pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts".
17.04.2019.