Atzīmējot 15 gadu kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, Eiropas dienā – 9. maijā – skolēnu grupas no dažādām Latvijas pilsētām dosies „ceļojumā pa Eiropas Savienību" Rīgā.
Durvis skolēnu grupām vērs ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecības, kas iepazīstinās ar savu darbu Latvijā, rīkos tikšanās ar diplomātiem, kā arī stāstīs par savu valstu kultūru, ģeogrāfiju, tūrisma iespējām. Skolēniem būs iespēja skatīties videofilmas, aplūkot izstādes un piedalīties spēlēs, tā iepazīstot dažādu Eiropas valstu kultūru un tradīcijas.
Interaktīvas un izzinošas aktivitātes jauniešiem organizēs Eiropas Savienības māja, Ārlietu ministrija, Saeima un Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs.
Lai rādītu un stāstītu, kā īstenoti ES līdzfinansēti projekti, skolēnus uzņems Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Starptautiskā lidosta „Rīga", Getliņi EKO, Kalnciema kvartāls u. c. organizācijas.
05.04.2019.