27. martā notika konkursa „Zelta ābeles" balvu pasniegšanas ceremonija, godinot skaistākās 2018. gadā izdotās grāmatas.
Tika godināts arī mūsu novadnieks, mūža balvas ieguvējs – Uldis Auseklis.
Kategorijā „Dzeja" uzvarējusi grāmata „Kalevipoeg". Par skaistāko prozas grāmatu atzīta Andželas Naneti „Mans vectēvs bija ķiršu koks". Izdevums „Vilis Rīdzenieks" uzvarējis kategorijā „Dokumentālie izdevumi".
Kā skaistākā grāmata bērniem sveikta Rūtas Briedes „Suns, kurš atrada skumjas". Kategorijā „Zinātniskā literatūra" uzvarējusi Valda Segliņa „Senās Ēģiptes medicīnas papirusi". Uzziņu literatūras kategorijā pie balvas tikusi grāmata „Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij". Par skaistāko mākslas izdevumu sīvā konkurencē atzīts Latvijas Nacionālās operas un baleta izdevums „No skices līdz izrādei".
Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta dzejniekam un grāmatizdevējam Uldim Auseklim. Savukārt kā gada māksliniece šogad tika nosaukta Anta Pence.
Grāmatu mākslas konkurss „Zelta ābele" notika 26. reizi. 50 izdevēji bija iesnieguši 135 grāmatas, no tām nominētas 36 grāmatas.
02.04.2019.