Sestdien, 16. martā, projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros ikviens interesents tika aicināts uz veselības dienu Madonā, lai visas dienas laikā gūtu jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas. Par to rūpējās Ilze Palma, Visvaldis Bebrišs un Agrita Gailīte.
Veselības dienas tēma šoreiz bija veltīta priekam – kustēties, smieties, atrasties dabā un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Pasākumā piedalījās 120 dalībnieku no Madonas un kaimiņu novadiem.
Biedrības „Dieviena" valdes priekšsēdētāja Ināra Viļķina, uzrunājot pasākuma apmeklētājus, teica: – Man ir liels prieks, ka pasākums ir plaši apmeklēts, piedāvātās lekcijas sniegs pozitīvas emocijas un prieku, kā arī daudz jaunu, noderīgu zināšanu.
Pirmo lekciju vadīja fizioterapeite, jogas un ciguna pasniedzēja Ilze Palma, kas ne tikai pastāstīja par smiekliem un smiešanās pozitīvo ietekmi uz veselību, bet arī mācīja smieties, negaidot mirkli, kad cilvēks jutīsies laimīgs.
Savukārt par spriedzi kā slimību sākumu un kā to novērst pašam stāstīja Visvaldis Bebrišs, kas ir piecu grāmatu autors, medicīnas zinātņu kandidāts, sporta ārsts. Viņa vadītā lekcija bija jautra un aktīva, tā pozitīvi ietekmēja ikvienu veselības dienas apmeklētāju.
Bet dienas noslēgumā ar padomu, kā rast spēcinājumu dabas ritmos, atmodināt un aktivizēt ķermeni pēc ziemas, dalījās augu pētniece un farmācijas maģistre Agrita Gailīte.
– Šobrīd iedzīvotājiem tiek piedāvātas noderīgas un ļoti aizraujošas lekcijas. Bet, lai viņus ieinteresētu vēl vairāk, ir jāpiedāvā arvien jaunas nodarbības. Ir jāno-
drošina iespēja aizrautīgi un saturīgi pavadīt laiku, gūstot jaunas un noderīgas zināšanas, – uzskata Ināra Viļķina. – Šoreiz izvēlējos šos lektorus, jo katram ir sava specialitāte un dažādas zināšanas. Piemēram, Ilzei Palmai ir izstrādāta jauna programma par smiekliem un to pozitīvo ietekmi uz veselību, kas uzrunāja mani pašu. Savukārt Agrita Gailīte jau ir piedalījusies labo sajūtu dienā, un redzot, cik apmeklētāji bija ieinteresēti par augiem un to vērtīgajām iezīmēm, nolēmu aicināt viņu piedalīties arī veselības dienā Madonā. Bet noteicošais faktors, izvēloties lektorus, bija tuvojošais pavasaris, kad pēc garās ziemas cilvēki jūtas noguruši, ir nepieciešama enerģija. Lekciju pamatā bija prieks, kā uzmundrināt sevi un savu organismu. Saņemot atgriezenisko saiti, sapratu, ka apmeklētāji bija ļoti apmierināti, un mērķis tika īstenots, pozitīvi uzlādējot un sniedzot enerģiju iedzīvotājiem.
Apmeklētāji pēc lekcijām mājup devās apmierināti un pozitīvi noskaņoti. Kristīne no Madonas bija patīkami pārsteigta par Visvalža Bebriša vadīto nodarbību.
– Diena bija ļoti piepildīta, gan gūstot jaunas zināšanas, gan emociju piepildījumu. Katra lekcija bija aizraujoša un ļoti noderīga. Īpaši aizrāva lekcija par spriedzi un kā ar to tikt galā paša spēkiem. Arī lektors Visvaldis Bebrišs ļoti pozitīvi uzlādēja ar savu stāstījumu un atraktivitāti. Veselības dienā piedalījos pirmo reizi, jo uzrunāja piedāvātā programma, bet, ja tādas tiks organizētas arī turpmāk, noteikti iesaistīšos, – atzīst Kristīne.
Savukārt Rasma no Liezēres pagasta pastāstīja, ka lekcijas apmeklē vienmēr un iesaistās gan veselības, gan labo sajūtu dienās.
– Lekcijas apmeklēju, lai gūtu jaunu informāciju, dzirdētu dažādus viedokļus un paņemtu sev noderīgo. Katra nodarbība ir interesanta un aizraujoša. Šīs veselības dienas programma bija sagatavota ļoti veiksmīgi, un esmu ļoti apmierināta, – uzskata Rasma.
Tāpat arī šogad norisināsies labo sajūtu diena Vestienā. Tā paredzēta 1. jūnijā. Pasākums notiks brīvā dabā, un tajā tiks piedāvāta plaša programma – lekcijas, vingrošana, gongi un citas aktivitātes.
19.03.2019.