Valsts prezidents Raimonds Vējonis iestājas par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem, kuri piedzimst Latvijā. – Vai jūs atbalstāt automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Roberts no Meirāniem: – Bērniņš tur jau nav vainīgs. Arī mūsu latviešu bērni,
piedzimstot ārzemēs, automātiski saņem šo valstu pilsonību. Arī mums tā vajadzētu darīt. Es domāju, ka prezidenta iniciatīvu vajadzētu atbalstīt Saeimai.
Anita no Mārcienas: – Esmu lasījusi par šo prezidenta iniciatīvu. No vienas puses, pilsonība, bērniņam piedzimstot Latvijā, būtu jādod automātiski, bet – no otras – interesanti, kādi ir tie vecāki, vai viņi atbalsta latviešu valodu un visu pārējo. Katrā ziņā ir viela pārdomām. Bet var jau būt, ka šādu valsts attieksmi bērns novērtēs, tāpēc, iespējams, jaundzimušajiem Latvijā pilsonība tomēr būtu jādod uzreiz.
Madoniete Dace: – Pirms saņem pilsonību, Latvijā būtu jāpadzīvo un sevi jāparāda. Uzreiz tā, padzīvojot kādu pusgadu, to nevajadzētu piešķirt, likumos būtu jānosaka kritēriji. Viedokļi par šo jautājumu gan ir atšķirīgi.
Madonietis Antons: – Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem, ja vecāki pastāvīgi dzīvo Latvijā, pilsonību varētu piešķirt automātiski. Kāpēc gan ne?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
19.03.2019.