Lai gan pavasaris neizbēgami kausē sniegu, "Smeceres silā" vēl slēpo. Pagājušās nedēļas nogalē – no 15. līdz 17. martam – "Smeceres silā" norisinājās FIS Lietuvas atklātās sacensības distanču slēpošanā, kur labus panākumus guva arī madonieši, sastādot cienījamu konkurenci lietuviešiem.
15. martā sprintā 1,7 km distancē brīvajā stilā vīriešiem uzvarēja Raimo Vīgants, sieviešu grupā 2. vietā – Līva Šahno. M15 grupā godalgotajās vietās – visi Madonas sportisti – Uģis Beķeris, Silvestrs Švauksts, Ritvars Raize, starp līderiem arī Madara Veckalniņa un orientieriste Monika Baduna (3. vietā). Savus sp?kus apliecin?ja ar? jaun?kie sl?ēkus apliecināja arī jaunākie slēpotāji. M11 grupā uzvarēja Helēna Roštoka un Valts Vuškāns, 2. vietā – Kerija Krēmere un Ginters Bērziņš, trešajā – Undīne Lūse.
Sestdien, 16. martā, slēpojumā vīriešiem ar intervāla startu lietuviešiem konkurenci sastādīja un uzvarēja Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu dalībnieks Indulis Bikše, 2. vietā – Raimo Vīgants, kas bija ātrākais savā M19 grupā; sievietēm 3. vietā – Paula Bergfelde. M15 grupā 1. vietā – Silvestrs Švauksts, W13 grupā Keitai Patrīcijai Kolnai – 2. vieta, W11 grupā pirmajā trijniekā – vietējās slēpotājas: Helēna Roštoka, Kerija Krēmere un Marta Lāsma Beķere, M11 grupā Ginters Bērziņš – 1. vietā.
Svētdien, 17. martā, sprinta sacensībās klasiskajā solī dalībnieku bija ievērojami mazāk. M17 grupā 2. vietā – Lauris Kaparkalējs. M15 grupā 1. vietā – Silvestrs Švauksts, 2. vietā – Gustavs Sināts. M11 grupā 1.-3. vietā ierindojās Marta Lāsma Beķere, Kerija Krēmere un Undīne Lūse.
Ar sacensību rezultātu protokoliem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
Tas, ka lietuvieši slēpošanas sezonas pirmās un noslēdzošās sacensības sarīkoja sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", liecina, ka Lietuvas Slēpošanas federācija novērtē gan trases, gan dabas apstākļus. Citviet marta vidū sniegs jau kļuvis deficīts.
19.03.2019.