"Mēs, Priekuļu tehnikuma esošie un bijušie audzēkņi, izmantodami Satversmē ierakstītās tiesības, paužam savu neizpratni par MK rīkojumu Nr. 27. no 17.01.2019. "Par Cēsu tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu". Nav saprotams, kādu iemeslu dēļ, pievienojot Cēsu TDV Priekuļu tehnikumam, jaunā apvienotā iestāde iegūst pievienotās iestādes nosaukumu un juridisko adresi…"
Lūdzot MK izmainīt rīkojuma 14. punktu un noteikt, ka iestādes nosaukums ir Priekuļu tehnikums, juridiskā adrese – Priekuļu novads, Priekuļi, Egļu gatve 9, arī Madonas novadā aicina Priekuļu tehnikuma absolventus piedalīties parakstu vākšanā. Protestējot pret izglītības iestādes reorganizāciju un nosaukuma izmaiņu, neņemot vērā iedzīvotāju intereses, jo Priekuļos izglītību guvis ievērojams skaits Latvijas iedzīvotāju, jau ir savākts pietiekami daudz parakstu.
– Tā ir necieņas izrādīšana senākajai mūsu valsts vidējai profesionālajai mācību iestādei un tiem daudzajiem ziedotājiem, par kuru līdzekļiem tā celta. Priekuļu tehnikums tomēr ir sava veida zīmols. To vācu laikā nenolikvidēja, komunistu laikā nenolikvidēja, bet tagad paņem un bez apspriešanas "viss notiek". Jau ir savākts ap 400 parakstu, protestējot pret 17. janvāra lēmumu. Parakstu vākšana turpinās. Parakstu veidlapas atrodas uzņēmumos SIA "Aizezere", SIA "Signāls". Esmu gatavs braukt arī no Poļvarkas uz Madonu, ja Priekuļu tehnikuma bijušie audzēkņi būtu gatavi ar savu parakstu pievienoties mūsu prasībai, – viedokli pauda kādreizējais absolvents Ivars Svārpstons, kas arī piedalās parakstu vākšanā.
Stādaudzētavas "Poļvarka" saimnieks Ivars Svārpstons (t. 29282181) aicina "priekuliešus" paust savu attieksmi.
08.03.2019.