Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vai esat iesnieguši ienākumu deklarāciju?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 05.03.2019.

Burtu lielums

– Vai jūs esat jau iesnieguši ienākumu deklarāciju par aizvadīto, 2018., gadu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Valentīna: – Es nupat biju VID un pārliecinājos, ka man nodoklis nav pārmaksāts un neesmu arī parādā. Domāju, ka tas ir briesmīgi, kad, iesniedzot deklarāciju, atklājas nodokļu parāds. Kur to naudu, ko atmaksāt, piemēram, tagad lai ņem māmiņas, kuras mājās audzina bērnus?

Indra no Degumniekiem:
– Es dzīvoju mājās, nestrādāju, līdz ar to nevaru iesniegt attaisnoto izdevumu čekus. Bet es priecājos, ka vismaz nevienam neesmu parādā. Tas nekam neder, ja atklājas nodokļu parāds tiem cilvēkiem, kas ir strādājuši un godīgi maksājuši noteiktos nodokļus.

Anita no Meirāniem:
– Es vēl neesmu iesniegusi deklarāciju. Vispirms izpētīšu, kas un kā. Ceru, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gados, saņemšu pārmaksāto ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Monika no Sauleskalna: – To esmu iesniegusi elektroniski. Viss ir kārtībā, kaut ko saņemšu, un nekas nav jāpiemaksā. Uzskatu, ka, ja tagad VID sūtīs paziņojumus par nodokļu parādiem, tad iedzīvotāji būtu jāinformē arī par pārmaksātiem nodokļiem, nevis sūtīt vēstules tikai par parādiem, bet par tiem, kuriem valsts ir palikusi parādā, nelikties ne zinis. Arī viņi līdzīgā veidā būtu jāaicina iesniegt deklarāciju.

06.03.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px