Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ar Skandināvijas valstu dominanti

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 04.03.2019.

Ar Skandināvijas valstu dominanti
Burtu lielums

Ar Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas valstu sportistu rezultātu pārākumu distanču slēpošanā un gan sprintā, gan klasiskajā solī ar intervāla startu un iedzīšanas sacensībām brīvajā stilā pagājušās nedēļas nogalē sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" noslēdzās "Skandināvijas kausa" 3. posms distanču slēpošanā.

"Skandināvijas kauss" Latvijā norisinājās jau 10. gadu, bet Madonā – 7. gadu. Madoniešiem jau pierasts, ka sacensību laikā gan mūsu pilsētā, gan veikalos un kafejnīcās skan angļu, norvēģu, igauņu, somu un zviedru valoda. Šoreiz prestižajām sacensībām bija pieteikušies180 dalībnieki no septiņām valstīm – Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, ASV, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Kā parasti lielāko dalībnieku pulku – 83 delegāti – veidoja norvēģi, kas bija ieradušies ar savu slēpju sagatavošanas servisa fūri. Lai arī marta sākums, uznākušie ziemīgie laikapstākļi ar salu un sniegu bija sacensībām atbilstīgi, un, kā izteicās dalībnieki, silā ir skaisti balts, trases – labas, vien slēpju sagatavošanas servisam jāvadās gan pēc temperatūras, gan svaigi uzsnigušā sniega.

No Latvijas pārstāvjiem ar Skandināvijas valstu sportistēm spēja spēkiem mēroties olimpiete Patrīcija Eiduka no Aizkraukles sporta skolas, kas, atbraukusi no Zēfeldes, rādīja savu labāko sportisko formu. Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka 1. martā sprinta sacensībās iekļuva pusfinālā, un starp 56 dalībniecēm viņa izcīnīja augsto 11. vietu 1,1 kilometra sprintā brīvajā stilā. 2. martā viņa sasniedza 26. rezultātu 5 kilometru distancē ar intervāla startu klasiskajā stilā. Svētdien, 3. martā, slēpotājas sagaidīja 10 kilometru iedzīšanas distance brīvajā stilā, kurā Patrīcija Eiduka startēja no 18. vietas. Šajā distancē viņa sasniedza 14. labāko rezultātu, tiekot pie 79,91 FIS punkta, noslēgumā kopvērtējumā trīs dienu summā ieņemot 16. pozīciju.
Trīs disciplīnu summā visas ātrākās slēpotājas bija no Zviedrijas. Par labāko kļuva šā gada pasaules U23 čempione sprintā Mua Lundgrēna no Zviedrijas, kas iedzīšanas finišā par 6,6 sekundēm apsteidza savu tautieti Emmu Ribomu. Trešā bija vēl viena šīs valsts sportiste Juhanna Hagstrēma, kas vēl tikai pagājušajā mēnesī izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa posmā. Patrīcija Eiduka iedzīšanas finišā uzvarētājai piekāpās par minūti un 39,2 sekundēm. Kā viņa izteicās, paspējusi pabūt arī žetonu vakarā, un pēc sezonas sportiste pievērsīsies mācībām, jo viņai pavasarī jābeidz vidusskola.
Sprintā no latvietēm 45. vietā bija Inga Paškovska, 49. pozīcijā palika arī pasaules čempionātā spēkus izmēģinājusī Kitija Auziņa, bet attiecīgi 52. un 55. vietu ieņēma Samanta Krampe un Paula Bergfelde. No slēpotājiem vīru sacensībās sprintā no madoniešiem piedalījās arī Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiskā festivāla dalībnieki Niks Saulītis, Uvis Akmentiņš, arī biatlonists Ilvars Bisenieks, novadnieki Valdis Bodnieks, Edgars Bernāns.

Neviens mājinieks tomēr neizkļuva no kvalifikācijas. Tajā ātrākais bija norvēģis Jērans Tefre, bet labākais latvietis bija 51. vietu guvušais Raimo Vīgants, kas 1,7 kilometru distancē atpalika par 15,97 sekundēm. Visi pārējie Latvijas slēpotāji 120 dalībnieku vidū palika otrajā simtā. Arī finālā pēc tam uzvaru svinēja tieši Jērans Tefre.

Pēc sprinta sacensībām dāmām visu goda pjedestālu aizņēma zviedrietes, bet vīriem – norvēģi.
Vīriem pirms 15 kilometru iedzīšanas labākais Latvijas sportists Raimo Vīgants bija 91. pozīcijā klasiskajā distancē. Svētdien 15 km iedzīšanas sacensībās brīvā stila distancē viņš uzrādīja 56. rezultātu starp 95 sportistiem, kas deva 125,90 FIS punktu, un sportists pakāpās uz 75. vietu.
Trīs disciplīnu summā pirmās sešpadsmit vietas ieņēma norvēģi, bet pirmajā vietā – Martins Levstrēms Nīngets, kas februāra vidū guva septīto vietu Pasaules kausa sacensībās. Mūsu labākais slēpotājs Raimo Vīgants no uzvarētāja atpalika par nepilnām sešām minūtēm.
No mājiniekiem svētdien iedzīšanas distancē slēpoja arī jaunais Aleksandrs Artūrs Ļūļe un Valdis Bodnieks, kuri, lai arī 95 sportistu vidū bija beidzamie, pārbaudīja savus spēkus.
Trīs dienu "Skandināvijas kausa" sacensības aizritējušas labā organizatoriskajā līmenī, jo Madonas novada pašvaldībai un "Smeceres sila" komandai" kopā ar sacensību direktoru Gunāru Ikaunieku šī jau ir ierasta prakse. Par distanču kvalitāti rūpējās Artis Dāvis, galvenā sekretāra darbu veica Jānis Irbe, bet sacensību gaitu latviski, angliski un norvēģiski komentēja Ivars Bācis. Tehniskais delegāts bija Arne Tilks no Igaunijas, bet no Latvijas – Jānis Puida.
Rezultāti – vietnē www.smeceres sils.lv.


05.03.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px