Sakarā ar psihiatra un otolaringologa prombūtnes laiku Madonas poliklīnikā būs ierobežota iespēja iziet šoferu un ieroču komisiju, kā arī veikt darba devēja nozīmētās obligātās veselības pārbaudes, kurām ir nepieciešami šo speciālistu slēdzieni.
– No 7. marta Madonas poliklīnikā nevarēs iziet šoferu un ieroču komisiju, bet no 13. marta sakarā ar otolaringologa un psihiatra prombūtni būs ierobežota iespēja veikt obligātās veselības pārbaudes, – informēja Madonas slimnīcas ambulatorās nodaļas vadītāja Astrīda Svilāne. – Šobrīd ir ļoti grūti prognozēt, cik ilgu laiku šie pakalpojumi nebūs pieejami, jo speciālistiem ir izsniegtas darbnespējas lapas. Radusies situācija noteikti ietekmēs poliklīnikas klientus, bet, kā rāda līdzšinējā pieredze, šoferi un ieroču nēsātāji, kuriem ir nepieciešams veikt komisiju, dodas arī uz citām iestādēm, kur iespējams iziet šo komisiju. Ir ģimenes ārsti, kuri izdod apliecinājumu par veselības stāvokļa atbilstību. Tas ir plānveida pasākums, un katrs izvēlas sev ērtāko.
Saistībā ar psihiatra prombūtni ir ierobežota iespēja veikt darba devēja nozīmētās obligātās veselības pārbaudes. Bet no 13. marta poliklīnikā nebūs pieejams arī otolaringologs jeb LOR.
– Arī šajā situācijā cilvēkiem jārēķinās ar neērtībām. Klientiem, kuriem nepieciešams LOR, būs iespēja doties pie dakteres Daces Kalves vai cita speciālista. Joprojām aktuāls ir jautājums par akūtajiem pacientiem pie šī speciālista. Diemžēl situācija medicīnā ir smaga. Visiem ir zināms, ka trūkst speciālistu, līdz ar to ir neiespējami atrast aizvietotāju. Nav iespējams nodrošināt arī nepieciešamo slodzi. Priecājamies, ka vismaz reizi mēnesī Madonā ierodas un konsultācijas sniedz speciālisti arī no citām pilsētām, – uzsver Astrīda Svilāne.
05.03.2019.