„Epidēmija" partijās ir tā kā nedaudz pierimusi. Pēc partijas „Jaunais laiks" 2. martā notikušā ārkārtas kongresa, kad par izstāšanos no partijas paziņoja Rīgas domes deputāte Maija Stefane, pagaidām nav dzirdēts, ka no partijām būtu izstājies vēl kāds populārs politiķis, Saeimas deputāts vai visā valstī atpazīstams pašvaldības vadītājs.
Tomēr, nenoliedzami, pēdējos mēnešos partijas ir atstājis pietiekami liels skaits cilvēku. Pirmo šīs vēsmas skāra Tautas partiju, taču tai izdevās ātri pārvarēt iespējamo šķelšanos, negaidot, kamēr Aigars Štokenbergs no partijas aizies pats, bet gan to izslēdzot.
„TP nav beigta lapsa"
Kad pagājušā gada nogalē tikāmies ar tautpartijieti, 9. Saeimas deputātu Juri Dalbiņu, viens no uzdotajiem jautājumiem bija tieši par partijas biedru skaita iespējamo samazināšanos – sak', Štokenbergu padzināt, Pabriks aizgāja pats, kurš būs nākamais – vai brīvdomātāja Vaira Paegle?
– Vaira Paegle jau kopš pirmās dienas mūsu partijā ir bijusi brīvdomātāja, bet, kā redzat, tāpēc no partijas viņa nav izslēgta. Acīmredzot TP iekšienē ir kāda sistēma, pēc kuras tad arī vadāmies un pieņemam lēmumus. Vairas kundzei šai ziņā nav nekādu problēmu, jo viņa nekad nav slēpusi savu viedokli, savus uzskatus un vienmēr tos ir brīvi paudusi, – tā situāciju raksturoja Juris Dalbiņš.
Attiecībā uz diviem kungiem – A. Štokenbergu un A. Pabriku – Saeimas deputāts atzina, ka viņš nekad neesot atbalstījis to, ka aizgājējiem met ar akmeni.
– Es to vispirms uztveru kā viņu lēmumu, viņu izvēli un izšķiršanos. Taču jebkurā gadījumā pastāv zināma kārtība, kas partijas biedriem jāievēro. Ja kādu tā neapmierina, tad ir jāiet prom. Ja to nevar izdarīt pats, mēs palīdzam. Es jau saprotu, ka dažs labs grib mūsu partiju norakstīt. Arī man ir teikuši, ka tur nekā vairs neesot. Vai, kā izteicies Jurģis Liepnieks, „no sūda jau pīrādziņu nevar uzcept". Nu, ko lai saka – lai veiksme Jurģim Liepniekam viņa dzīvē un turpmākajos darbos! Taču, ja viņš ir bijis mednieks, tad gan vajadzētu zināt, ka, ja kādreiz arī saka, ka lapsa ir beigta, nekad nevajag gar to grābstīties ar plikām rokām – nokodīs… Kā medību vadītājs es varētu jums pastāstīt, cik mednieku ir mēģinājuši ņemt it kā beigtas lapsas un kas no tā ir sanācis. Bet Tautas partija katrā ziņā nav beigta lapsa, tāpēc nevajag to aiztikt – roka būs pagalam, – Juris Dalbiņš savos izteikumos spēja būt arī tēlains.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.03.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva