"Skandināvijas kausa" trešais posms Madonā sāksies jau šīs piektdienas rītā, 1. martā, pulksten 10 ar sprintu brīvajā stilā, sievietēm veicot 1,1 km, bet vīriešiem – 1,7 km.
Sestdien, 2. martā, pulksten 10 būs jāslēpo vidējā distance klasiskajā stilā ar intervāla startu, sievietēm veicot 5 km, bet vīriešiem – 10 km. Svētdien, 3. martā, pulksten 9 – iedzīšanas sacensības brīvajā solī.
Kā sacensību rīkotāju vārdā vēsta sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, pieteikušies 180 dalībnieki no septiņām valstīm – Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, ASV, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.
Kā parasti lielāko dalībnieku pulku – 83 delegāti – veidos norvēģi, kas atkal ieradīsies ar savu slēpju sagatavošanas servisa fūri.
Slēpos arī Latvijas pārstāvji, tostarp pasaules junioru čempionātā šogad 11. vietu izcīnījusī Patrīcija Eiduka un labākais mūsu sprinteris Raimo Vīgants. Diemžēl neredzēsim Pasaules kausa posmā janvāra beigās Zviedrijā visaugstvērtīgāko rezultātu Latvijas slēpošanas vēsturē uzrādījušo Induli Bikši, kas plāno 3. martā pasaules čempionāta noslēdzošajā dienā Zēfeldē doties 50 km distancē.
Prestižajās un dalībnieku ziņā spēcīgajās sacensībās distanču slēpošanā dalībnieku vidū varēs redzēt ne tikai Pasaules kausa posmos desmitniekā tikušos, bet arī godalgotās vietas izcīnījušos slēpotājus.
26.02.2019.