Valentīna dienu jeb Mīlestības svētkus daudzās pasaules valstīs katru gadu svin 14. februārī. – Kāda ir jūsu attieksme pret Valentīna dienas svinēšanu, un vai šī tradīcija ir iesakņojusies skolā, ģimenē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem skolu jauniešiem.
Madonietis Gintars: – Valentīna diena skolā īpaši netiek svinēta. Vismaz es neesmu dzirdējis, ka kāds tai veltīts pasākums tiktu gatavots skolā vai klasē, bet ir bijuši gadi, kad, piemēram, šajā dienā ir darbojies pasts. Mana attieksme pret Valentīna dienas atzīmēšanu ir pozitīva, bet arī ģimenē mēs to nesvinam.
Vineta no Kusas: – Tie ir ļoti jauki svētki, kuri pie mums ir ienākuši no ārzemēm. Manuprāt, tos arī pie mums varētu turpināt svinēt. Tā ir ļoti mīļa diena. Arī ģimenē to nedaudz atzīmējam, parasti tētis mammai dāvina ziedus, un dažreiz sarīkojam arī mazas svētku vakariņas. Skolā gan to īpaši nesvinēsim, jo trešdien ir Ēnu diena, un arī tai ir jāgatavojas.
Paula no Dzelzavas: – Jauniešu dome, kurā darbojos arī es, tieši Valentīna dienā rīkos pasākumu. Tirdzniecības centrā „Rimi" no pulksten 17 līdz 18 būs koncerts. Aicinām visus apmeklēt. Mājās gan nesvinam.
Madoniete Katrīna: – Svinam ļoti minimāli. Visur šajā dienā redzamas sirsniņas. Arī skolā, iespējams, notiks kādas mazas aktivitātes, bet tas atkarīgs no katras klases iniciatīvas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
13.02.2019.