Ir klāt vasara, zied ceriņi un ābeles, laiks ir tik burvīgi silts, ka veldzi jau meklējam ūdenī. Madonai vistuvākā peldēšanās un atpūtas vieta ir karjera ezers.
Pirms dažiem gadiem pilsētas pašvaldība pie karjera bija novietojusi ģērbtuves, atkritumu konteinerus, iestādījusi kociņus, nez kur tas viss palika? Tā vietā – stikli, plēves maisi, pamperi, iebrauktas rises, automašīnu mazgāšana… Vai mēs neesam pelnījuši skaistu un tīru atpūtas vietu, kur ar prieku uzturētos bērni, draugi un ģimenes nāktu kopā atpūsties?
Mēs, dažādu profesiju domubiedru grupa no dažādām Latvijas vietām, tai skaitā arī no Madonas, esam uzsākuši karjera ezera apkārtnes sakopšanu un bērnu rotaļlaukuma ierīkošanu. Iecere tiek atbalstīta Madonas pilsētas domē, par ko izsakām lielu pateicību. Aicinām arī iedzīvotājus un uzņēmējus būt optimistiem, iesaistīties, līdzdarboties un atbalstīt šo labo darbu. Karjera ezera labiekārtošana tiek veikta ar mērķi izveidot tīru, pievilcīgu, drošu atpūtas vietu visiem Madonas iedzīvotājiem, it īpaši bērniem, un pilsētas viesiem (atļaušos atzīmēt – bez maksas, jo nereti nākas dzirdēt dažādus minējumus, ka būšot jāmaksā, ka zeme privatizēta). Reālie darbi tika uzsākti talkā 5.-7. aprīlī, kad kopā ar madoniešiem tika izveidoti apstādījumi pārsimt metru garumā, lai atdalītu atpūtas zonu no autoceļa, un izveidoti priedīšu stādījumi. Grāvis novērš atpūtas zonas izbraukāšanu un auto mazgāšanu ezerā. Pilsētas pašvaldība organizē stāvlaukumu izveidošanu – izvieto apmales, tiks ieklāts atbilstošs stāvlaukumu segums un novietota stāvvietas zīme.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.05.2007.
Autore: LĪGA LIEPLAPA
projekta koordinatore
AUTORES foto