Uz Cēsu kausa turnīru vienmēr devušies Madonas BJSS basketbolisti. Šogad Cēsu sporta kompleksā un Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē sacentās 37 komandas četrās vecuma grupās no četrām valstīm.
Turnīrā tika sadalīti medaļu komplekti trijās puišu grupās (2005., 2007. un 2009. g. dz.) un 2006. gadā dzimušo meiteņu grupā. Laukumā bija redzamas ne vien Cēsu komandas, bet arī komandas no daudziem Latvijas reģioniem, kā arī ārvalstu viesi no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.
Šogad spēlējām U-12 (2007. g. dz.) vecuma grupā. Madoniešiem veicās ar apakšgrupas komandām, tādām kā Lietuvas Paņevežys KKSC, BC "Tallinn", "Cēsis", "Dobele". Otrajā grupā bija Rīga/DSN, Tukuma sporta skolas, Līvānu/Jēkabpils, Ķekavas/VEF, Iecavas novada sporta skolas komandas.
11. janvārī cīnījāmies ar Paņevežys komandu un zaudējām ar 19 : 41. Otrajā dienas spēlē ļoti labi cīnījāmies ar Tallinas milzi, kur labi spēlēja R. Antulis un V. Rešņa, un piedzīvota uzvara ar rezultātu 43 : 13. 12. janvārī līdzīgi – zaudējām Cēsu komandai ar 32 : 58, bet otrajā dienas spēlē sekoja uzvara pret Dobeles vienaudžiem, kur arī perspektīvu puišu netrūkst (46 : 16).
Grupā izcīnīta 3. vieta, un pēdējā turnīra dienā spēlējām par 5. vietu pret Līvānu/Jēkabpils komandu. Spēlējām līdzīgi, bet zaudējām ar rezultātu 26 : 30. Desmit komandu konkurencē izcīnīta 6. vieta.
Turnīrā Madonas BJSS (2007. g. dz.) komandā par vērtīgāko spēlētāju atzina Saniju Dagni Lietavieti, bet vislielākais prieks pēc šī turnīra bija par 7 Madonas un 7 Ērgļu puišu cīņu kopā. Kā sacīja mūsu viskvēlākais atbalstītājs: – Mēs to varam!
29.01.2019.