Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi jaunos elektroenerģijas tarifus, kas stāsies spēkā 2008. gada 1. aprīlī. Akciju sabiedrības "Latvenergo" Komunikāciju un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informē, ka elektroenerģijas tarifi tiek paaugstināti sakarā ar gāzes cenu pieaugumu, sadārdzinās importējamās elektroenerģijas cena, palielinās infrastruktūras uzturēšanas un attīstības izmaksas.
Iepriekšējo reizi elektroenerģijas tarifi tika paaugstināti 2006. gada 1. janvārī.
Elektroenerģijas tarifi ar šāgada 1. aprīli pieaugs vidēji par 37,6 procentiem. Iedzīvotājiem par patērēto kilovatstundu tagadējo 5,1 santīma vietā būs jāmaksā 7,1 santīms. Aprēķināts, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju par elektroenerģiju mēnesī būs jāmaksā apmēram Ls 1,69 vairāk. Tik un tā Latvijas iedzīvotājiem elektroenerģijas tarifs būs viens no zemākajiem Eiropā.
Juridiskajām personām tarifa izmaiņas būs atkarīgas no vairākiem apstākļiem – pieslēguma sprieguma pakāpes, izvēlētā tarifa, bet vidējais sadārdzinājums pieaugs par 36 procentiem.
Latvijai nepietiek ar pašas saražoto elektroenerģiju.
Katru gadu apmēram trešdaļu klientiem nepieciešamās elektroenerģijas importē no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Pagājušā gada nogalē sadarbības partneri pārskatījuši noslēgtos līgumus, un elektroenerģijas cena salīdzinājumā ar 2007. gadu pieaugusi par 50 procentiem.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS